Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Panelban végeztél mostanában...

Panelban végeztél mostanában felújítást?

Figyelt kérdés
Viszonylag konkrét összegekre volnék kíváncsi, hogy pl. egy füdőszoba felújítás mennyibe kerül, stb.
2011. júl. 31. 19:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ezeket csináltuk 54 nm2 panellakás:

Bejárati ajtó csere:80e.

Laminált padló:70 e 81,5 szoba, hall)

Festés 35e


Ezek csak anyagárak!!! Mindent saját kezűleg csináltunk.

2011. júl. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ja, és mégegy: villanyvezetékeket áthúzattuk, új biztosítótábla és minden ami villannyal jár.ezt szakember csinálta+ minden kapcsoló,dugalj, lámpa a falon új lett, mindenestől volt 55ezer. (barát, szinte anyagárban dolgozott)


kaputelefon csere 5ezer.

2011. júl. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mi most festünk, glett+eszközök+festék kb. 20 ezer.

A fürdőszoba még nincs felújítva, de olyan 200-250 körülre kalkulálok: kád 30e, mosdó 30e, wc 15e, vízszerelés kb. 100e (csövek cseréje, külön kád és mosdó csap kialakítása, kád, mosdó, wc beszerelése, mosógépnek csap és lefolyó kialakítása), csempézés+járólap anyagár+felrakás kb. 50-70e (de ebben benne van az előszoba és a konyha is egyszerre, bár ezek igen kicsik)

És akkor még ilyenek vannak, hogy néhány m2 tükörcsempe 10e, a kád oldalára nyitható ajtót akarok és bepolcozni, 20-30e, stb.

Laminált padló kb. 1500/m2 saját kezűleg lerakva.

2011. júl. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"füdőszoba felújítás mennyibe kerül?"


Ez nagyban függ az igényektől. ha mindent cserélsz simán elmegy 500k ig is az összeg.


Persze ennél olcsóbban is meg lehet úszni.


festés nagyjából 2-300k, de ez is attól függ, h mit akarsz...


kell csinálni egy műszaki leírást a végzendő munkákról és azt be lehet áraztatni kivitelezőkkel.

2011. júl. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Leginkább saját kezűleg szeretnénk megcsinálni majd. Csak ha muszáj, akkor hívunk szakembert.


Kedves 1. válaszoló, azzal a villanyszereléssel nagyon jól jártál! Én 200-300 ezreket hallok, itt is volt már kérdésem és ilyen összegeket írtak. Nagyon durva!!!

2011. júl. 31. 20:21
 6/8 anonim ***** válasza:
1 vok, nagyon jó barát csinálta, és ennyit kért, lehet ohogy voltak neki anyagok és csak azért kért pénzt, amit vennie kellett, nem tudom. neki mi is sokat segítünk, meg ő is nekünk, szóval nem tudom, de biztos ő se járt olyan nagyon rosszul, különben többet kért volna.
2011. aug. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
meg ugye kivésni, beglettelni már nekünk kellett, és a párom meg öcsém itt voltak, és segítettek amiben tudtak, tehát ha sokba kerül az szerintem inkább a macera miatt van.
2011. aug. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Fürdőszoba+ külön WC teljeskörű felujítás nálunk 5 éve volt 750 ezer. Persze az égvilágon mindent kicserélve, az alapnál csak picit drágább szaniterekkel,akril káddal, 20-30 ezres csapokkal, legolcsóbb falsík allatti wc tartállyal, szép radiátorral, lámpákkal, tükörrel, 4-5ezer/m2-es burkolólapokkal, wc-ben álmennyezettel. És a festést már sajátkezűleg csináltam.
2011. aug. 3. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!