Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ruhafestés mosógépben? Csinált...

Ruhafestés mosógépben? Csináltatok már ilyet?

Figyelt kérdés
Milyen eredménnyel? Egy fekete kardigán színét szeretném felfrissíteni, ami elég nagy darab.
2011. júl. 31. 21:58
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Igen, 3 csomag festéket feloldok egy üvegbe. Beleteszem a ruhát a mosógépbe és ráöntöm a festéket. Teszek bele sót is. Az öblitőtartályba ecetet. A hőfok a ruha anyagától függ.
2011. júl. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

A drappszinű kabátomból tegnap csináltam rózsaszint...igaz nem direkt,de jó lett :)


direkt festést még nem,viszont ami fix: utána a mosógépet jó alaposan mosd ki,érdekes dolgok születhetnek az ottmaradt festék miatt

2011. júl. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
utána rögtön sikáld ki a mosógépet és főzd át 90 fokon üresen mosóporral mert megfogja a festék!!!!!!!!
2011. júl. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
22%

22.21-es

Sokat festettem, de ezt nem tapasztaltam.

2011. júl. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
én igen a fekete festéktől de nekiestem a gépnek felültöltős megsikáltam aztán leferette zuhannyal leszedtem a tartályát utána vissza 90 fok átmosás inkább minthogy utána a fehéreimet befogja.......
2011. júl. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

én arra gondoltam, hogy utána egy adag fekete ruhát mosnék ki, azzal mosom át. Nem elég?

2011. aug. 2. 13:23
 7/10 A kérdező kommentje:
ja és az ecet meg a só miért kell hozzá?
2011. aug. 2. 13:24
 8/10 anonim ***** válasza:

hogy ne fizesd ki azt is festék árban és ne úgy keljen szállítani


fixáló anyag és felület előkészítő

2012. jún. 6. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Szia! A Simplicol festékek között van mosógépes változat is, All-in-One néven. Tudom ajánlani, mert egyszerű használni, már minden benne van a dobozban és nem fogta meg a mosógépemet sem, viszont a ruhák szép élénk színűek lettek. Alacsony hőfokon is hatékony és használható pamut, viszkóz, len és kevert szálú anyagok festésére is. Először viszont mérd le, hány gramm ruhát szeretnél megfesteni, mert 1 doboz 600-1800 g textilhez elegendő.
2012. okt. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
En próbáltam Simplicol festékkel 40 C fokon, pamut-len és 20 % műszál tartalmú anyagot festeni, a kb 3 kg textilhez előírt 2 teljes csomag festékkel, az utasítást betartva. Hatás nulla! Gyakorlatilag nem fogta be egyáltalán az anyagot. 6000 forintom bánta. Még egy próbát teszek, másik festékkel. De igazán nem voltam meglepve, mert 3 profi vegytisztítós cég sem vállalta. Gyakorlatilag csak pamut anyagot és csak barna, sötétkék és fekete színeket vállalnak mosógépben. Én pedig egy eredetileg zöld, kicsit fakult ikeás fotelhuzatot szerettem volna valamilyen barna vagy szürkés árnyalatra festeni. Eddig nem jött össze.
2023. szept. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!