Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Érdemes-e földszinti lakást...

Érdemes-e földszinti lakást venni a IX. Kerületi Ráday utcán?

Figyelt kérdés
Kinéztem egy nagyon szép földszinti lakást a IX. kerületi Ráday utcán, viszont csak annyit tudok magáról az utcáról, hogy szép és forgalmas. Közbiztonság, zaj, stb?
2011. aug. 6. 01:01
1 2
 1/13 anonim válasza:
Én nem ismerem azt a környéket én kisvárosban lakok a földszinten és nem olyan jó..Este le kell húzni a redőnyt teljesen melegben is mert elfordult hogy bedobtak a résen 1 sörös üveget..Illetve nagyon hallani ha valaki lent mászkál főleg amikor a részegek ordibálnak.
2011. aug. 6. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia, mint ott lakó mondom neked, hogy a közbiztonság nem valami jó, sajnos :-(

Az utóbbi időben nagyon sok a betörés, rablás.

Szóval, ha szeretnéd azt a kinézett lakást, akkor szerintem mindenképpen valamilyen biztonsági ráccsal (egyébbel) "védd meg".

Amúgy, amint írtad is, hogy forgalmas, nos nyári estéken, ill. vizsgák után tényleg nagyon sok a hangoskodó, így szerintem jól gondold meg.

Nem akarlak lebeszélni róla, csak nyilván te is pihenni szeretné az otthonodban.

2011. aug. 6. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Viccelsz? A Ráday utca végig tele van kiülős helyekkel. A közbiztonsággal nincs gond, de egész nyáron csukott ablaknál kell aludj, mert többszáz ember sörözik, beszélget (kiabál), röhög az ablak alatt. Ha fizetnének se költöznék oda.
2011. aug. 6. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem jó hely,legalább van ott egy kis élet.
2011. aug. 6. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

azért az számít, h utcai, vagy udvari ablakai vannak-e.


mondjuk földszintre költözni nem egy befektetés, mert iszonyat hideg télen, és sötét is.

tény, h biztonságos az utca, mert folyton van mozgás, de zajos is.


előbb költöznék egy 10. emeleti panelba, mint földszinti lakásba, lehet akármilyen szép, meg jó helyen. ez az én véleményem.

2011. aug. 6. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A Raday utca 9 alatt is van elado, nem foldszintes szep lakas, 25 millaert.

Hol van mamar kozbiztonsag a sok dili emberekkel?

2011. aug. 6. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én nem lakok ott, de többször jártam már arra.

Ha üzlethelyiséget akarsz kialakítani belőle, akkor nagyon jó választás. Ha lakásnak kell, akkor én sem venném meg. Sok arra a vendéglátó és szórakozó hely. Szombat éjszakánként, hajnalonként szerintem ott lehetetlen aludni.

Egyszer laktam egy első emeleti lakótelepi lakásban. A kocsma nem is közvetlenül a lakás alatt volt, hanem két sarokkal arrébb. Mégis hétvégente minden hajnalban a részegek ordítozására kellett felriadni. Azon kívül ha nyitva volt az ablak, még azt is lehetett tisztán hallani úgy hogy az ágyban feküdtem, ahogy valakinek a cipője talpa alatt korcognak a homokszemcsék az aszfalton. Pedig ez nem is volt olyan forgalmas hely. Szerintem jól gondold meg!

2011. aug. 6. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én is laktam ott, igaz második emeleten. Zaj nem hallatszott be egyáltalán (udvari nézetű volt a lakás), betörésről nem hallottam, bár éjszaka láttunk pár kétes egyént.

Földszinti lakást viszont soha nem vennék, akárhol is van.

2011. aug. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Egyébként éjszakai szórakozóhely nem nagyon van arra, csak éttermek, azok meg 11 körül bezárnak, szóval utána már elcsendesedik.
2011. aug. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az utcainál számít, hogy magasföldszinti-e, vagy olyan, mint egy üzlethelyiség, hogy az utcáról is beléphetsz az ablakon?

Biztonsági szempont az egyik, amiért meg kell fontolnod, a másik viszont, hogy alatta feltehetőleg pince van, ami miatt télen alulról nagyon hidegek a földszinti lakások (hacsak nem alakítasz ki padlófűtést).

Érdemes olyan lakást venni, ami oldalról, felülről, alulról is lakással van körülvéve, mert ott kevesebb lesz a fűtési költséged.

Továbbá alacsony házknál nem érdemes a legfelső szintre sem költöznöd, mert ha emeletráépítés lesz történetesen, akkor a te lakásod az átépítés idejére tönkremehet, és az is, ami a lakásodban van. Beázhat, lakhatatlanná is válhat a ráépítés idejére.

2011. aug. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!