Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit csinálhatunk rosszul?

Mit csinálhatunk rosszul?

Figyelt kérdés

A társasház elszámolta magát a gáz átalánnyal (házközponti), ezért küldtek egy helyreigazítást. Viszont véletlenül ugyanabba az e-mailbe csatolták a többiekét is. Nagyon meglepődtem, mert nekünk 25e Ft körül állapították meg, míg a többi, hasonló méretű lakásnál csak 3-6e Ft volt.

Túlfűtve nincs, mert kifejezetten hidegkedvelőek vagyunk, egyszerűen nem jövök rá, hogy miképp sikerül másokéhoz képest ötszörös számlát csinálni??

Bármilyen ötletet szívesen veszek, mert ezek szerint nem a gázár, hanem mi tehetünk a magas számláról.


2011. aug. 26. 14:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem jó az ablak, a szigetelés, esetleg vízköves a radiátor.
2011. aug. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nincs tíz éves se az épület, így kizárnám az elhasználódást. Azt kifelejtettem, hogy villanytűzhely van, tehát még az se dobhat a gázszámlán. Csak a fűtés és a melegvíz megy arról.
2011. aug. 26. 14:57
 3/9 anonim ***** válasza:
Túl melegre van állítva a bojler.
2011. aug. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Az alsó szinteken "hatekonyabb" a futes. Kevesebb höt kell elhasználni. Magasan meg többet.


A szolgaltato ugy szamol, mintha konstans lenne. De alul melegebb a radiator.

2011. aug. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Ha csaladi haz vagytok, akkor talan ez:


Nekem a melegviz keringtetve van/volt. De mivel a meleg nem lett "eleg jol" leszigetelve, ezert az a forro viz ami cirkulalt sokat melegitette tobbek kozott a betont is. Ez olyan napi 2-3 m3 havi szinten kb 8-11 e Ft.

2011. aug. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

- társasház

- 2. emelet

- új épület

- házközponti fűtés egyedi mérővel (de nem termosztáttal!)

- 40 nm a lakás

2011. aug. 26. 16:23
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet a többieknek villanybojlerük, és csak a fűtés megy nekik gázról?
2011. aug. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Érdeklődj a közös képviselőnél is!
2011. aug. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
"Gödör állapotban" vásároltam a lakást, így a nyílászárók felhelyezése előtt, amikor szerkezetkész volt, körbejártam a többi lakást is, láttam a terveket. Műszakilag tökéletesen ugyanúgy működik minden lakás.
2011. aug. 26. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!