Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért szólják le a házunkat?...

Miért szólják le a házunkat? Tényleg túl kicsi? Olyan rosszul esnek a gonoszkodó beszólások.

Figyelt kérdés

Idén fejeztük be az építkezést a férjemmel. Nem szerettünk volna nagy házat, mert először is nem akartunk hitelt felvenni, másrészt, nekem a kisebb házak mindig otthonosabb hangulatot képviseltek.

A házunk 65 m2 netto, brutto 82. Nagyon jó az elrendezése, nem olyan, mint egy panelban! Van egy viszonylag nagy nappalink, egy elég nagy konyhával, egy kis előtér a cipőknek, kabátoknak...egy átlagos méretű fürdőszoba, külön wc, egy kis kamra, nekünk egy pici háló, és egy jó nagy gyerekszoba, amiben 2 gyerkőc kényelmesen elfér.( Még nincsenek gyerekeink) Idővel, ha kicsinek találnánk, tudnánk hozzáépíteni...

Néhány rokon megjegyezte, hogy ezért ostobaság volt építkeznünk..miért nem vettünk inkább egy panelt.. stb stb.

Azért nem vettünk panelt, mert így van egy hatalmas kertünk, és a környék olyan kertvárosias, nem pedig egy panelrengeteg. Nem tudom nekik ezt megmagyarázni, és már nem is akarom. Beleuntam... csak veszem a számomra fájdalmas megjegyzéseket, de már inkább nem is mondok rá semmit.

Valóban hülyeség volt, ekkora házat építeni? Várnunk kellett volna még pár évet az egésszel amíg nem jön össze a pénzt plusz 1-2 szobára?


2011. okt. 12. 12:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Mit foglalkozol másokkal - ha NEKTEK jó így, akkor minden rendben.
2011. okt. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz velük! Manapság a hitelből épített kacsalábon forgó paloták korszakát éljük, amit mostanában vesz vissza mindenkitől a bank. De még mindig nem esett le sokaknak, így a rokonaidnak sem, hogy sokkal okosabb addig nyújtózkodni, amíg a takaró ér.

Aztán egy csomót spóroltok a kis házzal, olcsóbb a fűtés, a villanyszámla, de időt is, mert sokkal hamarabb kitakarítasz.

Jól döntöttetek, ésszel döntöttetek, az ilyen rokonokra pedig ne hallgass! Tökmindegy, mit csinálsz, úgyis fognak kivetnivalót találni benne!

2011. okt. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Mit érdekel, hogy mit mondanak mások? Ti laktok ott, magatoknak építettétek, semmi köze hozzá.

2 főre minek 120 m2? Kifizeti a fenntartását? Eljön takarítani?

Ne foglalkozz másokkal, csak a saját boldogságoddal, csak magatoknak akarj megfelelni.

Sok boldogságot abban a pont jó méretű házban! :)

2011. okt. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
kérdezd már meg tőlük hogy készpénzből van a sajátjuk vagy hiteles? Mert ha hitelen vettek 2x akkorát akkor fogják be. Egy nagy házat ki is kell ám fűteni.
2011. okt. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ez 2 embernek pont ideális. Mondjuk ha lesz 2 gyerek, akkor azért érdemes lenne hozzáépíteni még legalább 1 nagyobb szobát.
2011. okt. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
mi a két gyerekkel ennél kisebben lakunk, ez másfél szobás volt de most a nagyszobát kettéválasztottuk igy 1 plussz 2 fél lett, a konyhánk viszonylag nagy de kell is hogy férjünk, én szeretem, a férjem is szereti senki nem szólt meg hogy miért adtuk ki a 3 szobásunkat albérletbe és költöztünk ikerházba, ez a városközpontban van, nekem két gyerekkel nem mindegy, és a másikat utáljuk mert a külvárosi részen van, el is adnánk ha tudnánk. szerintem aki megszól az nem is igazi barát, és ne foglalkozz vele, ha nektek kényelmes akkor az a lényeg hiszen ti éltek benne. és a kicsi lakásnak is van jó oldala sosincs olyan hogy nem tudod hol van a gyereked és a férjed, mert belátható.
2011. okt. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
100%

Én is ilyen kis házat szeretnék majd. :)

Ha Nektek ez így megfelel, ne hallgass másokra. Tudod, lehet azzal érvelni, amivel a régi, használt autóknál szoktak: "EZ legalább ki van fizetve."

Hosszú távon is jobban megéri, a rezsi és a takarítás szempontjából, ráadásul tényleg családiasabb és otthonosabb, mint egy hatalmas házban, ahol "elvesznek" a családtagok.

Aztán majd ha lesznek gyerekek, és elég nagyok lesznek a külön szobához, akkor lehet hozzáépíteni, vagy ha tényleg olyan nagy a meglévő gyerekszoba, lehet belőle kettőt csinálni.

Szerintem nagyon jól tettétek, hogy a kis ház mellett döntöttetek, és legfőképp: ne hagyd magad lebeszélni a kertes házról! :)


Sok boldogságot kívánok az új otthonotokhoz!

2011. okt. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
A leírás szerint semmi gond nincs azzal a házzal. Nektek tetszik az a lényeg. Akinek meg nem tetszik, ne menjen hozzátok.
2011. okt. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

ha ez nem lenne, máson kárognának az irigyek..

Sokan ennyit sem tudnak építeni.

Jól tettétek, hogy nem erőn felül építettetek, sok tönkrement élet, házasság bizonyítja, a telhetetlenség nagy baj.Személyes tapasztalatom, sokan belerokkannak a telhetetlen vágyaikba, tönkrement családoktól eladó befejezetlen nagy házak... A hitelt jobb elkerülni. A panellal való összehasonlítást ne is említsük, nagyon buták. Jó lesz a gyerekeknek a kis kert. Ez elég, jól fogjátok érezni magatokat. A túl nagy ház a hitel-adósrabszolga sorson kívül a későbbiekben való fenntartást is igényel, a növekvő enrgia válság miatt ez nagyon veszélyes. Érezzétek jól magatokat!

üdv: egy építésztervező

2011. okt. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
Szerintem pont az ilyen méretű házak a hangulatosak, otthonosak, mi is ilyenben élünk. Láttam már kétszer ekkorát és állandóan takaríthatták, drága volt nagyon a fűtés meg a rezsi és mindig volt olyan szöglete a háznak ahol elromlott valami. Arról nem is beszélve, hogy nem használták tökéletesen ki és voltak olyan helységek, amik csak raktárok voltak. Felesleges akkora ház. Szerintem ez pont jó méretű, nekem, ha több pénzem lenne sem építenék ennél nagyobbat, inkább költeném másra.
2011. okt. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!