Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » S. O. S! Automata leolvadós...

S. O. S! Automata leolvadós hűtőn hátul áll a a víz egy dobozban mit csináljak?

Figyelt kérdés
Ez olyan kombi hűtő, amit nem kell kiolvasztani, automata. 2 hónapos, a papírjaiban nincs benn hogy azt a vizet ki kell e szedni vagy nem, de hátul a rács alatt kb 3 centire kilóg a doboz, nincs teteje és áll benn a víz, nemsokára sztem kicsorog! a doboz rögzítve van, mit kell csinálni?
2011. aug. 27. 18:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez tegnap én is tapasztaltam a mi hűtönknél, de nálunk még messze nem csorog ki. Viszont barnás lé van benne, gondoltam kikéne szedni, de nem tudtam hogy. Hátha itt válaszol valaki. Vagy rossz a hűtő?
2011. aug. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, nekünk tiszta színe van a víznek, csak ugye nagyon tele van. Szerintem valahol ugye ki kell jönnie az elszívott párának, de miért nem írtak róla a haszn- útmutatóban????
2011. aug. 27. 19:15
 3/10 anonim ***** válasza:
25%

Megnéztem, előző vagyok. A tartályban a folyadék a krompresszor hűtésére szolgál.


A hűtőben belül van egy lyuk, abban egy tisztító azt húzogatni kell, hogy tisztuljon, különben túlfolyik és rácsöpög az élelemiszerekre.


Nem tudom mit lehet tenni a sok vizzel a tartályban, talán ha áramtalanítasz és kiszedsz kanállal egy keveset, de kell hogy legyen benne viz.

2011. aug. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
Electrolux hűtőnk van, a 37 oldalon, az ápolás, tisztításnál olvastam, vagyis a hűtőszekrény leolvasztása címszó alatt.
2011. aug. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az normális így ebbe a nagyon melegbe, az már nem kell semmire csak annyi a víz hogy a tartály kicsi neki.

A folyadék nem hűti a kompresszort, az tűz forró szinte mindég, azt az olaj hűti belülről elzárva a hűtőbe keringő gáztól.

2011. aug. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
szerintem kapcsold ki, és egy mosogatószivaccsal itatgasd ki
2011. aug. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, egy szívószállal leeresztettük :)
2011. aug. 27. 20:08
 8/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy mivel az a kompresszor felett van, így az a víz elpárolog magától.
2011. aug. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem kell csinálni,az általad leírt jelenség ugyanis teljesen normális, az önleolvasztós hűtő működéséhez tartozik. (A belső térben, a hátfalon lecsapódó párát olvasztja le és a vizet ebbe a tartályba csurgatja ki. Az általad megtalált tartály a gép legmelegebb helyére van szerelve, hogy a víz a tartályból folyamatosan elpárologjon.) A tulcsordulás nem gyakori, de ha mégis előfordul, az azért van, mert a kánikulában baromi sűrűn nyitogatja a család a hűtőajtót és a cserélődő levegő páratartalma a hűtőben újra és újra lecsapódik.
2011. aug. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!
2011. aug. 28. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!