Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Segítene valaki? Ezt így el...

Segítene valaki? Ezt így el tudom készíteni? Összesen akkor mennyi anyagra lesz szükségem?

Figyelt kérdés
Korábban varrtam már szoknyát magamnak, de az csak téglalap összevarrás volt. ez lenne az első komolyabb. De nemtudom, hogy helyesen terveztem e meg. Nagy segítség lenne ha megnéznétek. Mennyi anyag kell, és h ez így jó e. Köszönöm! Link: [link]
2011. aug. 29. 13:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Így nem lesz szép.

A sima szabásmintát hosszában vágd 3 felé. A derekánál egyforma távolságban. Majd az alján a szétvágott részt "húzd" szét 3-4 cm-re minden vágásnál. Így kapod meg a bőséget. A derekánál maradjon az eredeti bőség.

Dupla széles anyagból egyszer a hossza kell. Szimplából kétszer,és a 90 szélesből is.

2011. aug. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tehát akkor 3 részből lesz összevarrva, ami a 126os deréknél azt jelenti, h egy rész felső szélessége 42cm,az alja, bősége, pedig 2-2cmrel szélesebb azaz 46cm. jól értelmeztem? Bocsi, ha valami butaságot kérdezek, de tényleg nem értek hozzá, a családban senki sincs aki segíthetne ebben. Köszi
2011. aug. 29. 21:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Varrhatod az elejét-hátát 3 részből is,de vékony anyagnál szebb,ha egybe szabod.

A szabásmintát vágd fel 3 részre. Egy másik papíron készítsd el az új szabásmintát.

Jelöld meg egy függőleges vonallal a vágás helyét. Alul oda mérd a 2-3 cm-t, a középső részre mindkét oldalán. (ha akarod,oldalt is bővítheted.)

Majd a derekától körbe mérd le a szoknya hosszát,hogy kerek legyen az alja.

Ha még van kérdésed,akkor holnap válaszolok.

2011. aug. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, azthiszem boldogulok.. vagyis remélem :) már értem, mit kell csnom. majd az eredményt megmutatom, és akkor is mondanál véleményt? és köszönöm, h segítesz. ha még vmit fogok készíteni, akkor is tudnál? :)
2011. aug. 29. 22:27
 5/5 anonim ***** válasza:
Természetesen máskor is segítek,ha kell. Sok sikert a szoknyához.
2011. aug. 30. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!