Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért dugulnak el állandóan a...

Miért dugulnak el állandóan a zuhanyzók lefolyói? És a fürdőkádakra miért nem annyira jellemző ez a jelenség?

Figyelt kérdés

Akármerre jártam eddig, szinte mindenhol azt tapasztaltam, hogy a zuhanyzóban fél perc vizfolyatás után már bokáig áll a víz - na jó, enyhe túlzással, de szinte így van. És ez annyira, de annyira visszataszítóan UNDORíTÓ!!!


Voltam már többször kórházban, olcsóbb és drágább panzióban, hotelben, de nem csak ezekben a "közintézményekben" találkoztam ezzel a problémával.

Egy barátnőmnek talán fél éves volt csak a háza, amikor ott aludtam nála, és hát nála is el volt dugulva már.

Anyukámék is mostanában építtettek be zuhanykabint, és hát pár hónap használat után már alig folyik le...


Pedig fennakadt hajszálakat nem látni.


Nekem 10 év alatt egyszer sem dugult el a kádam lefolyója. Pedig négyen használjuk.


E tekintetben mi a különbség zuhanytálca és kád fürdőkád között?


2011. aug. 29. 17:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Azért itt az összehasonlítás módja sem egyértelmű nekem: a kádat is zuhanyozásra használjátok, vagy nem? Mert azért a zuhany is lefolyik, csak lassan. Lehet, hogy valójában nincs is különbség, csak a kádnál nem feltűnő, hogy lassan folyik le.


A másik elképzelésem pedig a következő: a kádban, ha megtöltöd, legalább 30-60 cm magas víz áll, így amikor elkezded leengedni, a nagyobb víznyomás miatt gyorsabban folyik le a víz, és ezzel kitisztítja a lefolyócsövet.

2011. aug. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Jogos a megfigyelésed, nekem ugyanez a tapasztalatom. Valószínűleg a lefolyó vízoszlop magassága, és hőmérséklete lehet a magyarázat. A kádból több, és melegebb vizet szokott - általában - leengedni az ember. A zuhanyvíz hőmérséklete általában alacsonyabb, könnyebben elzsírosodik a lefolyó. És kisebb nyomással is folyik le, mivel nem lehet teletölteni a tálcát.
2011. aug. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Mi a kádunkat 99%-ban zuhanyozásra használjuk, nagyon ritkán fürdünk, de lehet, hogy az a kevés alkalom is számít, tehát a leeresztett fürdővíz tényleg átmossa a lefolyót.

Anyukáméknak is kádja volt eddig, döntő többségben ők is zuhanyozásra használták, de csak nagyon-nagyon ritkán, talán három évente ha eldugult.

A zuhany lefolyoja viszont pár hónapon belül.

2011. aug. 30. 16:34
 4/4 anonim ***** válasza:
Takarítani kell és nem dugul el
2021. dec. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!