Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyire jellemző, hogy...

Mennyire jellemző, hogy albérletnél nem írnak a felek szerződést, csak szóban egyeznek meg?

Figyelt kérdés
Én azt gondoltam, hogy alap, hogy szerződést írnak, de egy ismerősöm azt állítja, hogy mivel túl nagyon a költségek (ügyvéd miatt), ezért ritka, hogy szerződést írnnának. Ez most tényleg így van? De hát akkor végülis akármikor kirakhat az utcára, meg azt hazudhatja, hogy bútorokkal együtt adta oda, én meg kiloptam stb... Én nem lennék nyugodt, ha nincs egy szerződés. Meg így semmi nem garantálja, hogy visszaadja nekem a kauciót. Tényleg nem jellemző a szerződés írás?
2011. jan. 27. 14:55
 1/9 anonim ***** válasza:

A szerződés ajánlott, a félreértések elkerülés végett. Nem kell ügyvédhez menni, tölts le egy szabvány bérelti szerződést, írjátok bele a neveket meg amit kell, és kész is van, ingyen szerződés.

Plusz személyre / lakásra lehet szabni, ha beleírtok még valamit, ami az adot thelyzetre jellemző.

2011. jan. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Minden esetben szerződést kell kötni, mi még családon belül is írtunk hasonló szituációban.

Viszont nem kell ügyvédnek ellenjegyezni, ti is megírhatjátok.

[link]

2011. jan. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
45%

sajnos szerződéssel nem éri meg kiadni a lakást, vagy nem veszi ki senki, mert annyira drága lenne. amúgy szerintem inkább az a jellemző, hogy az albérlő lép le szó nélkül, be nem fizetett számlákat hagy maga után, kárt tesz a lakásban vagy esetleg a bútorokkal együtt lép le...

mi írtunk szerződést a biztonság kedvéért, ennek ellenére nem hivatalos a dolog, szóval ha gáz lenne, nem tudom, hogy ér-e valamit ez a papír.

de szerintem a legtöbb albérletet adó emberke nem fog átcseszni, mert végül is őt bármikor megtalálhatod. a lakást nem tudja elrejteni... és szerintem az ő célja, hogy maradj és fizess. persze sajnos biztos akad, akinek nem ez a célja. ha lehet akkor valami ismerősön keresztül keress albit.

2011. jan. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Sokan nem írnak szerződést az adózás miatt! Szerintem...
2011. jan. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Amennyiben a dolog nem hivatalos, semmi értelme az egésznek, hiszen a szerződés feltételeit nem lehet betartatni. Gyakorlatilag annyi a törvényi ereje, mint a szóbeli megállapodásnak. Tehát ha valaki lelép/kárt okoz, azon nem lehet behajtani semmit sem. Fordítva más a helyzet: megzsarolhatod, hogy ha nem adja vissza a kauciót, feljelented az apehnál.
2011. jan. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha bérlőként nézem:

Megnyugtatna engem is, ha van szerződés. Nehogy bejelentés nélkül egyik-napról a másikra kidobjon, mert eladja a lakást, vagy hirtelen odaköltözik...


Ha bérbeadóként gondolkodom:

Felejtsük el azt a szerződést az adózás miatt! (Nehogy már az állam amiatt is lehúzzon egy bőrt rólam, hogy nagy nehezen vettem egy lakást és amíg a berendezésekre spórolok anyámnál lakva, addig kiadom a lakást, hogy gyűljön a pénzem. Én sem vagyok milliomos.)


De azért a bérbeadónak is jelenthet nyugalmat a szerződés, hisz mi van, ha tönkreteszi a bérlő a lakást? Akkor hogy bizonyítja, hogy kéri számon valakin, ha nincs szerződésük sem..?


A szerződés nélküli bérbeadás mindkét oldalról bizalmat igényel! Legjobb, ha ismerős/rokon a bérlő...

2011. jan. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyébként tudja valaki, hogy milyen kiadást és kötelezettséget jelent a bérbeadónak a lakás kiadása?

Valaki írja már le plíz! Világosabb lenne az ügy!

2011. jan. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én eddig három albérletben laktam, ebből csak egy helyen volt szerződés, és érdekes módon ott húztak le mindenféle mondvacsinált indokkal.

De például az első hely egy vadidegen emberé volt, aki bízott az emberismeretében.

Adózni egyébként 20-25%-ot kell utána, szóval sokat!

2011. jan. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem egy lakás értéke sokkal nagyobb ,egy kis kauciónál , építőipari cégnél dolgozom tudnék mesélni lelakott lakásokról, nem 1db kauciót kell kifizetni csak egy egyszerű olcsó tisztasági festésért sem . Az a bérbeadó nem ír szerződést aki már pórul járt albérlőkel, meg ha nincs annyi pénze a bérlőknek, hogy az áthárított adókat is ki tudja fizetni . Itt szoktam olvasgatni a kalandokat : [link]
2011. jan. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!