Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lakásszövetkezet esetén hány...

Lakásszövetkezet esetén hány százalékos szavazati arány kell a Panel Plus elfogadásához? A jelenlegi pénzügyi helyzetben kötelezhető-e egy tag 8 évig tartó 25 000 Ft/hó kifizetésére?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 19. 07:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi is ebben a cipőben járunk.Nálunk 52%-os volt az elfogadás! Sztem ennyi nem elég.Nehogy más döntse el,hogy én milyen összeggel, mennyi időre fogok eladósodni.A Panel Plusz program lényege utom fűtéskorszerűsítés (vagy csak azt?),amit csak akkor érdemes elkezdeni,ha a ház szigetelést,ablak/radiátorok cseréjét mindenki elvégzi.Csak abban az esetben adnak önkormányzati hitelt,ha minden lakó ezt teszi. Nálunk költségelosztót is fel akarnak szereltetni a radiátorokra,de én nem szavazom meg.A költségelosztó(egyedi mérés) felszereléséhez 100%-os tulajdoni hányad szükséges.Sokan nem akarnak ablakot cserélni, akkor meg mi értelme van? Az újonnan felszerelt radiátorokra pedig felhegesztenek valami kütyüt és emiatt a radiátor jótállása is ugrott. Tehát nem egyszerű a helyzet. Olyan valakit kell keresned,aki "otthon" van ebben a témában,mert nagyon "megszívhatjuk".Láttam egyszer a TV ügyvédje műsorában egy gyes-es anyukát,akinek 100akárhányezer ft-ot számláztak ki a fűtésért(ennyi felhasználást mutatott a kütyü)és nem tud mit tenni,mert mossa mindenki kezét.Ennyit mutat a mérő!! Nagyon meggondolandó.Keress olyan ismerőst,akiknél hatékonyan működik minden,ő el tudja mondani,hogy milyen százalékban történt a szavazás.Ja! lehet, hogy a google-ban is találsz erről valami okosat.
2009. ápr. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Sajnos az önkormányzat már semmit nem ad, tehát 50 % az önrész.

A vezetőség csak több tízmilliós tételeket sorol fel anélkül, hogy ismertetné a beadott pályázatokat a tetőfelujításra, fűtéskorszerűsítésre, stb.

A tagság nagyon passzív, nem figyel oda és általában mindent megszavaz.

Szívesen elmennék, de ilyen feltételekkel ki vesz meg egy lakást?

2009. ápr. 19. 10:24
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindig menj el és Te NE szavazd meg!!Egyébként a pályázatot sztem kötelesek megmutatni.
2009. ápr. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
31%
Örülj, hogy nem magánházban élsz, mert akkor nem csak 50% lenne az önrész...
2009. ápr. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Volt 5 szobás házam,tudom, miről beszélek.

Viszont nem hasonlítható össze a panel lakás és a családi ház, igaz?

Az egyedi fűtés jóval kevesebb és szabályozható, én 45 000/hó, nyáron 9 000/hó fűtést fizetek 65 nm2-ért.

Különben csodálkoztam volna, ha a híres "jóindulatú" magyar mentalitás nem jelent volna meg azonnal.

Sajnálom magunkat, még a bajban sem tudunk szolidárisak lenni egymással.

Azért tartunk itt, ahol vagyunk.

2009. ápr. 19. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!