Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A polisztirol hab elemekkel...

A polisztirol hab elemekkel történő utólagos hőszigetelés után a falak természetes szellőzését biztosítja-e ez a fajta hőszigetelés? Nem penészedik-e jobban a lakás?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 19. 20:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Bizony ez a fajta szigetelés teljesen lezárja a természetes szellőzést, így gakrabban, és intenzívebben kell szellőztetni, mert különben felgyűlhet a pára.


A kőzetgyapot táblák jobban engedik a falakat lélegezni, de ez meg is látszik az árukon!

2009. ápr. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
Belülre ne rakj .Én most a nyáron fogom leszedni mert a szoba fala nem tud át melegedni.Addig van meleg míg a fűtés megy .Az egész levegőtlen ,eddig szinte csak negatív tapasztalatom volt vele.3cm vastaggal van borítva és tapétázva ,kb 10 éve,el se merem képzelni hogy mi lehet mögötte,bár penész vagy más szag nem érződik. A fal 30 cm tömör tégla a70-es évek elején épült.Úgy hogy alapból hideg, ezért kísérleteztem vele.
2009. ápr. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, minden információ érdekel, de nem sok jót hallottam még erről a szigetelés fajtáról. Úgy gondoltam, inkább tájékozódok.

Kedves "második" válaszadó, mennyit jelent az árkülömbség, amiről írtál? Egy százalékos arányt , ha tudnál mondani, megköszönném.

2009. ápr. 20. 08:55
 4/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat, Kedves "első" válaszadó.....
2009. ápr. 20. 08:56
 5/9 anonim ***** válasza:
Az 5 cm-es nikecell 600 Ft/m2. Az 5 cm-es vakolható kőzetgyapot viszont 1000-1200 Ft/m2.
2009. ápr. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A második vagyok.A belső hő szigetelésné mindenütt ez a probléma,hogy a fal nem melegszik át és nincs hő tárolás. Úgy hogy a kőzetgyapot is rossz megoldás plusz hátránya még ha a rávitt vakolat megsérül a törmeléke szétrepül,a falra csak távtartóval szerelhető bármi.Ezért lehet lát ni hogy az épületeket kívülről szigetelik.A vályogot sem javasolják még kívülről sem a nikecellt.Viszont már használható mind két helye használható kívül a kőzet gyapot valamilyen fa burkolattal.(amerikai módszer.)
2009. ápr. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

@tegnap 21:01:


Hello!

Miért gondolod folyton, hogy belülre akarja tenni a szigetelést? Az utólagos szigetelés nem csak belülről történhet.

2009. ápr. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
94%

Csökkenti, de nem zárja el teljesen. Arra kell figyelni, hogy amkor felrakják akkor a ragasztót ne teljes felületre kenjék hanem csak táblánként 5 kisebb foltban (négy sarok + középen) és inkább plussz dübelezéssel kell rögzíteni. Ekkor marad egy vékony légrés a fal és a szigetelés között ami csökkenti a párafékezést (elosztja a párát).

Önmagában a hőszigeteléstől nem fog penészedni. Penész ott keletkezik ahol a pára ki tud csapódni. Ez általában két esetben szokott előfordúlni:

1. Nem egyforma a falfelület hőszigetelő képessége (hőhídhatás). - Tehát ha a falat leszigeteled, de a lábazatot és/vagy a födémet nem vagy nem eléggé, akkor az alsó és felső sarkokban penész lesz. Vagy ha a téglaszerkezetbe épített betonok elé nincs hőszigetelés rakva (30-as téglafalnál ez min. 4 cm) akkor ott.

2. A páratartalomhoz képest alacsony a belső hőmérséklet. - Lakásnál tartós 18 fok alatti hőmérséklet penészveszély, 18 - 22 fok szellőztetéssel megoldható hogy ne legyen, 22 fok felett nagy valószínüséggel nem fog penészedni.

2009. ápr. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az előttem író válaszoló jókat mondott. Még annyit hozzátennék, hogy kőzetgyapot tényleg jó, de drága. Polisztirol teljesen megfelel, viszont arra vigyázz, hogy ha a 10 cm vastagságot nem éri el, akkor a falazat akusztikai értékeit rontja (mivel kemény hab, könnyen rezgésbe jön). 10 cm és ennél vastagabb polisztirol lapoknál ez a hatás már jelentéktelen. És jól írták, belülre nem szabad rakni.
2009. ápr. 25. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!