Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vegyestüzelésű kazánt akarok...

Vegyestüzelésű kazánt akarok berakni, milyet javasoltok. Tapasztalatok alapján. én maximust néztem.5 tagosban. Mennyire jók ezek?

Figyelt kérdés
2011. máj. 16. 19:41
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

Nem így kell kazánt venni, és ne haragudj, hogyha kioktatásnak érzed a válaszomat.

Először ki kell számolni a lakás hőleadását különböző külső hőmérsékletek mellett, ezekhez a paraméterekhez kell méretezni a teljes belső fűtési rendszert.

Az említett kazán elég jó a saját árkategóriájában, de nem biztos, hogy nektek az optimális választás.

Nagyon sok mindent le kellene még írnod, hogy korrekt választ tudjunk adni, fűtött köbméter, csövek átmérője, fűtési rendszer stb.

Kalorikus gépészmérnök vagyok, ilyeneket tervezek, és segítenék is szívesen, de ez az információ kevés.

Írjál privátban nyugodtan, segítek, ha tudok.

2011. máj. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 KissFerenc1960 válasza:
Szia! Nekünk is sok időbe telt az aoptimális megtalálása. alábbi linket ajánlom figyelmedbe: [link]
2012. aug. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ilyen van nekem is, csak 4 tagos, 21kW-osban. Egy 100nm-es 80-as években épült szigeteletlen, régi nyílászárós házat fűtök vele.

Teljesen jó, nincs vele baj. A teljesítménye is elég nekem.

2015. aug. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Bereczk Jénos ***** válasza:

Az az első probléma, hogy vegyes tüzelésű kazán nincs, más a fa és más a szén, eltüzelni el lehet mindegyiket, de gondolom fűteni szeretnél???

A kazán egy hőcserélő, gondolom a kalorikus gépészmérnök segített, csak

itt nem jelent meg, és már működik!!!!!(?)

márc. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!