Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan pusztítsuk ki a szút a...

Hogyan pusztítsuk ki a szút a fából rombolás és bontás nélkük? Én így csináltam:

Figyelt kérdés

Sajnos a mi házunkba is beköltözött a szú, ami egy idő után rendkívül zavaró hangokat adott. Szerencsére sikerült bontás nélkül kiírtanom. Ami kell hozzá: egy erősebb mágnes, egy vékony, 1-es fúró, egy-két 20 ml-es fecskendő(ha beszáradna, kellhet a 2. is), 0,90-es minél hosszabb tű a fecskendőre(ennek a hegyét reszeljük, csiszoljuk le, hogy ne legyen balesetveszélyes), Xylamon, postit, kifejezetten szú elleni szer. A menet a következő volt. Hallgassuk ki a szú rágási helyét. Mivel nem tudjuk, hogy egészen pontosan hol mennek a lécek a gipszkarton alatt, foglyuk a mágnest, egy papírzsebkendőbe csomagolva húzzuk végig a falon és próbáljuk meg megkeresni a csavarokat. Ezek helyét jelöljük postit ragasztóval. 4-5 postit már elég jól megmutatja a lécezés helyét. Ahol a lécezés és a szú vélt helye találkozik, fúrjunk 2-3 lyukat 10 cm-enként a falba. Ha szerencsénk van, tényleg ott a léc. Ezt követően szívjunk fel xylamont a fecskendőbe, és a tű segítségével nyomjuk be a lyuk legmélyére. De csak nagyon lassan, hogy a fa fel tudja szívni az anyagot és ne follyon nagyon sok ki. Ha ügyesek voltunk, 1-2 óra elteltével elhallgat a kis dög, és nem is éled úra.

A lyukakat, a következő festésig nyugodtan úgy hagyhatjuk, hiszen alig látszanak.


2011. szept. 4. 22:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon profi :)
2011. szept. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

:-)

Nagyon jó!

Akkor még egy ötlet: horogfába költöztek bele nálam.(nincs 5 éves a tető)

A következőt csináltam,akkor még nem volt leszigetelve a tetőtér,így hozzá lehetett férni a fa szerkezethez:

Fáradt olajjal,jó sűrűvel elkentem kb 5x mire nem volt "morzsa" a padláson.Azóta már be mertem építeni,nem jöttek vissza.

Dízel kamionból lett az olaj leengedve,nagyobb mennyiség kellett,konkréten egy 20 literes kannát kétszer töltöttem,mire mindent mindenhol jó vastagon átkentem.A tető nyeregtető,a ház 100 négyzetméter kb.

2011. dec. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Jó ötlet!

Emlékszem,nagyapám is sokat küzdött a szúval. Hetente ment a padlásra,nézte végig a gerendákat,szarufát,horogfát,és hallgatózott is.

Ha talált valamit,egy kiszuperált biciklipumpával fűtőolajat szívott fel(akkor még lehetett kapni)-és azt nyomta a lyukakba.

2011. dec. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!