Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy albérletben ki a főbérlő?

Egy albérletben ki a főbérlő?

Figyelt kérdés
2011. szept. 10. 21:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Az albérlő.


Ez ugyanis egy hülye elnevezés, valószínűleg abból az időből származik, amikor lakást tulajdonolni nem nagyon lehetett, csak bérelni. És akkor a bérlő kiadta 1..2 szobáját albérlő(k)nek, miközben többnyire ő is lakta ugyanazt a lakást (mondjuk 1 szobát). Így lett főbérlő, mi több, - ha lakta ua. lakást - házinéni, vagy háziúr. (A fürdőszobán, konyhán, WC-n osztoztak. Egy élmény lehet így lakni. :P)

2011. szept. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Manapság sokszor használják a tulajdonosra is.
2011. szept. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
tulajt hívják főbérlőnek a köznyelvben, de egyébként az elsőnek igaza van
2011. szept. 11. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Még az is hozzátartozik ehhez, hogy Magyarországon talán egyetlen lakossági albérlet nincs, mert amennyire tudom, a bérleti szerződések (pl. önkormányzati) kikötik, hogy a bérlő a lakást albérletbe nem adhatja. Tehát amit albérletként veszünk ki, valójában bérlet, a tulajdonosától béreljük.
2011. szept. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez szerintem is hülye elnevezés! Igen régen használták a lakás tulajdonosára, aki kiadott 1-2 szobát albérlőnek, és együtt laktak a lakásban. Mára ez az elnevezés elavult, mert manapság a szokások is mgváltozak, már nem nagyon vesznek ki lakást úgy, hogy a tualjdonos is ott lakik, kivéve ha az nem közvetlen ismerősük.


De ha logikusan gondolkodunk, akkor a lakás főbérlője az, aki a lakást FŐKÉNT BÉRELI - tehát az albérlő. :) Mert ha a tulajdonos ott is lakik, saját magának nem fizet, hogy ott lakjon, nem?

2011. szept. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!