Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kettő gyermekemet egyedül...

Kettő gyermekemet egyedül nevelő apa vagyok, albérletben lakunk. A főbérlő kitehet-e az utcára?

Figyelt kérdés
Ezt a bérlemény kb 3 éve bérlem és szándékomban áll megvenni, de mint kiderült lakáshitel igényléskor 4 szeres báros vagyok. A beköltözéskor a főbérlő adásvételi előszerződésben foglalva átvett tőlem 600.000 ft foglalót, közben a ház állagának megóvása érdekében számlákkal igazoltan 6-700.000 ft-ot már ráköltöttem. Az albérletbe viszont tudtommal feketén tartózkodom, mivel nem kötöttünk albérleti szerződést, vagy ez nem szükséges?
2009. máj. 22. 08:03
 1/10 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem nem árt ha van, de ha a főbérlőd rendes, és megbízhatónak tűnik, akkor ne aggódj ilyesmik miatt. Egyik ismerősöm most költözött egyik albérletből másikba, itt is feketén lakott, ott is... A főbérlő hölgy egyáltalán nem volt pipa, azt mondta, hogy mivel hónap közepén költözött, ha megjönnek a számlák, levonja a foglalóból, és utána elszámolnak. Nincs szerződésük, így ha ismerősöm nem kapná vissza a pénzt, akkor nem tudna mit tenni. Vigyázni kell, hogy kivel egyezkedsz szóban, de ha eddig nem rakott ki, akkor talán a gyerekekre való tekintettel nem is fog :)
2009. máj. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos kitehet,mivel se szerződés,se bejelentés.Amit foglalót letettél és ráköltöttél,azt vagy visszaadja kamatostul,vagy peres út sajnos.
2009. máj. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
És a foglaló nem jár vissza ha miattad hiúsul meg! Második voltam.
2009. máj. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A mai magyar jogszabályok mellett a gyekes albérlőt akkor se lehet kirakni hivatalosan ha nem fizet. Én ráfizettem egyszer egy ilyenre, ahol végül fizetni kellett a nemfizető bérlőnek, hogy elmenjen, de még igy is hátrahagyott kb. 50 ezer forintnyi ki nem fizetett számlát. Ilyenkor a lakás tulajdonosa azt teheti, hogy hoz néhány szekrényajtó méretű szivtelen humanoidot és kirakja a nem fizető bérlőt. Ha vér nem folyik, a rendőröket nem fogja érdekelni.

Amit tehetsz a bar lista mellett, keress szponzorokat. Magánszemélytől is lehet kérni kölcsönt, jobban is jársz vele mert nem kell annyi dijat, jutalékot...stb fizetni.

Egyébként miből jött össze a 4-szeres bar, úgy hogy nem is tudtál róla, hiszen ha van egy akkor már nem kaphatsz több hitelt?

2009. máj. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz vele megegyezni és ki akar tenni, érdemes rákérdezned, hogy az APEH felé hogy vallotta be a bérleti díjat és az általad fizetett rezsit (ugyanis bérbe adásnál nemcsak a bérleti díj, hanem a bérlő által fizetett rezsik is bevételnek számítanak a bérbeadónál, ami után keményen adóznia kell) Ha bevallotta, ráutaló magatartással létrejött a bérleti szerződés, ha nem vallotta: adócsalás.
2009. máj. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

Ez két teljesen különálló dolog. Ha foglalót fizettél megvételhez,akkor a szerződésben foglaltak szerint a vételár teljes összegét ki kell fizetned a megadott időre (ennek benne kell lennie a szerződésben. A foglaló a tulajé marad,ha nem fizeted ki a házat,de ha te kifizetnéd,ő viszont visszalép,akkor kétszeresét kell visszafizetnie.

Az albérletre vonatkozó szabályok alapján a tulaj és a bérlő egyaránt btrmikor felmondhat,de a felmondási időt általában rögzítik a szerződésben. Nem kizáró ok a gyerek illetve gyerekek,csak az önkormányzati bérlakások bérlőjénél van olyan kitétel,hogy őket (ha gyerekek vannak) ősztől tavaszig nem lehet utcára tenni. Albérlők esetében,magántulajdonú lakásra nem vonatkozik ez a jogszabály. A ház megóvása érdekében történt kifizetéseket a tulajnak csak akkor kell megtérítenie,ha ezeket a munkálatokat megbeszélted vele. Ha ő erre nem tartott igényt,akkor legfeljebb peres úton tudsz valamit elérni,sajnos nem a legszerencsésebb,ha nincsenek szerződések.Azért próbálj beszélni vele,ha rendesen fizeted a bérletidíjat és a rezsit,nem hiszem,hogy kitenne a benneteket. Majd írj,mit sikerült intézned.

2009. máj. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%

15.37-esnek

A bérletidíj adóköteles . A rezsi viszont nem, mivel az nem jövedelem,hanem kifizetés.

2009. máj. 23. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

00:21esnek: Rosszul tudod: jövedelem: [link]

a megszerzett bevétel egésze – ideértve a rezsiköltségekre kapott bevételt is

– jövedelemnek számít, tehát a bevétellel szemben költség nem érvényesíthető

2009. máj. 23. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A rezsi, nem tudom jóltettem-e a vételi szándékom megerősítésére, az összes szolgáltatónál az én nevemre lett szerződve
2009. máj. 24. 10:14
 10/10 anonim ***** válasza:

"Az albérletre vonatkozó szabályok alapján a tulaj és a bérlő egyaránt btrmikor felmondhat,de a felmondási időt általában rögzítik a szerződésben. Nem kizáró ok a gyerek illetve gyerekek,csak az önkormányzati bérlakások bérlőjénél van olyan kitétel,hogy őket (ha gyerekek vannak) ősztől tavaszig nem lehet utcára tenni. Albérlők esetében,magántulajdonú lakásra nem vonatkozik ez a jogszabály."


Az egy kérdés, hogy mi van a jogszabályban és egy másik, hogy mi a hatóságok gyakorlata. Én azt tapasztaltam, hogy egy lakás tulajdonosa hiába hiv rendőrt, fordul birósághoz, a hatóság nem fog neki segiteni abban, hogy kiüritse a lakást és eltávolitsa a bérlőt, különösen ha gyerekes.


És még a ki nem fizetett bérleti dijról nem is beszéltünk.

2009. máj. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!