Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerinted mért jobb vagy...

Szerinted mért jobb vagy rosszabb bérleti jogot venni, mint saját tulajdonú lakást?

Figyelt kérdés
2011. szept. 17. 21:24
 1/10 anonim válasza:
mert a bérleti jogos lakás nem lesz a tied és a gyereked mit fog örökölni?
2011. szept. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem értem azt a magyar sajátlakás-izgalmat. Ahol én élek (Svájc) az emberek 15(!) százaléka vesz saját lakást, a többiek mind bérelik, itt ez a normális. Nem is gyötrődnek a felvett hitelek miatt.. A gyereknek pedig kifizetik a drága iskola mellett a drága különórákat, a huszonévesek rögtön olyan állást kapnak olyan fizetéssel, hogy nem szorulnak a szüleik segítségére.
2011. szept. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A bérleti jog ugyanúgy örökölhető és eladható.

Nem albérletre gondoltam!

2011. szept. 17. 21:51
 4/10 anonim ***** válasza:
Mert a bérleti jog csak annyit jelent, hogy bérelheted a lakást. Hogy mennyiért az nincs meghatározva. Ha ki akarnak rakni felemelik a bérletet a tízszeresére. és máris nem ér semmit a bérleti jogod. Amiért fizettél egy csomót
2011. szept. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
4%
szerintem itt mindenki keveri. szerintem ő arra gondol, hogy hosszútávon bérled a lakást, tehát, még nem a tied, de te laksz benne, és a banknak fizetsz. gyakorlatilag ő a főbérlőd, nem fog beleszólni semmibe, kirakni se, míg fizetsz neki. de x. év után a tied a lakás. szerintem ezt keverik sokan, itt, Angliáról is azt hiszik otthon, hogy bérlik az emberek a lakást. holott az nem albérlet, hanem lízingelés a banktól. azaz, megveszel egy lakást, kifizeted a tíz százalékát, beköltözöl, és évekig törlesztesz a banknak. bérled, de nem egy másik személytől.
2011. szept. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Bérleti jogról akkor lehet szó csak ha volt használatba vételi szerződés és mondjuk az abban rögzített pl. bútorok tulajdonjoga átruházásra kerül(het).

A lakáslízing nálunk még gyerekcipőben ár.

Lényege egyfajta tartós bérlet melynek törlesztőrészlete ugyan jóval magasabb mint egy bankhitelé vagy akár bérelt lakásé de a futamidő végére érve tulajdonná válik a bérlemény.

Legnagyobb előnye,hogy menet közben bármikor felmondható és nincs szankció,egyéb követelés mint hitelek esetében ez lenni szokott.

Az előttem író svájci lakhelyű kommentelővel messzemenőkig egyetértek.

Csak nálunk jellemző ez a görcsös vagyonfelhalmozás,a saját lakás,ház erőltetése aminek az a vége,hogy az örökösök összevesznek majd rajta de legalábbis elkótyavetyélik pillanatok alatt sokszor egy élet munkáját.

Szerencsétlen örökhagyó pedig nélkülözéssel lemondásokkal tarkíthatta életét és még a tengert sem látta,piramist fényképről,a szafari meg álom maradt mindezért...

Szóval a legjobb egy bérelt kégli a többit pedig világot látva magunkra költeni - mert az élményeink és emlékeink fontosabbak holmi anyagi javak ingatlanba történő fektetésénél.

Szerintem.

2011. szept. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A bérleti jog esetében önkormányzati bérlakásra gondoltam. A bérleti jog ilyenkor fele harmada a lakás árának, de van bérleti díj. A bérleti díj pedig köszönő viszonyban sincs az albérleti díjjal. Lényegesen kevesebb.

Erre az alternatívára és a saját tulajdonú lakásra gondoltam...

2011. szept. 18. 11:44
 8/10 anonim ***** válasza:

én is sajátlakás mániás vagyok.

nem laknék önkormányzatiban, nem érezném magam olyan biztonságban jogilag, mint a saját lakásomban.

2011. szept. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az önkormányzati lakásokkal az a baj,hogy (lehetne jó is,mint bárhol külföldön)senki nem érzi úgy,hogy az övé,ezért nem óvja,nem csinosítja,nem javítja,a közös helyiségeket nem tartja tisztán stb. Dolgoztam IKV-nál,hát,el sem hinnéd,hogy mi mindent az IKV-val akartak megcsináltatni a T.lakók. Pld,a wc tartály meghibásodott,ahelyett,hogy vett volna egy újat és hívott volna egy szerelőt beszereltetni,kihívta a hibakivizsgálót,hetekig egyezkedett,hogy ekkor van otthon meg akkor nincs,közben a WC tartály meg csak folyt rendületlen,aztán,mikor megkapta a vízszámlát,nem akarta kifizetni,mondván,az IKV hibája.Na. Hát ez a magyar szemlélet.Különben lehetne jó is,ha az emberek megbecsülnék azt is,ami nem a sajátjuk.
2011. szept. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Magyarországon csak az albérlet létjogosultságában. Amíg fizeted az albérleti díjat, addig a sajátlakásos a törlesztőjét, míg végül megkapja az ingatlant, és értéknövekményt is ér el rajta. Tehát pénzügyileg maximálisan a sajátlakás éri meg. Aki ezt nem látja be, az sajnos hülye.


Másik szempont, hogy itthon a lakásbérlők lehetőségei nagyon korlátozottak, mondjuk egy osztrák vagy svájci bérlővel szemben, ugyanis ott szokás 5évre, meg 10 évre bérelni, itthon meg sokszor 1 éves szerződésekkel boóckodnak, illetve a tulaj gyakorlatilag könnyen felmondhatja. Ezért egy hatalmas bizonytalansági faktor van a dologban, újabb pont a sajátlakás mellett.


Igazából Svájcban nem azért nem veszik meg a lakást, mert annyira lazák és modernek, hanem mert brutálisan drága, mondjuk 10x annyi mint itthon 3x-4x fizetések mellett. PLUSZ biztonsággal bérelhetnek, a már régóta működő rendszerben.

2021. nov. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!