Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Megéri az ablakcsere?

Megéri az ablakcsere?

Figyelt kérdés

Anyagilag érdekelne. 13 nagy (200*100 cm), 5 közepes (150*90 cm), és 7 kis ablakot kellene kicserélnünk. Mennyibe kerülne ez? Megtérülhet belátható időn belül?


Jelenleg 300 ezer körül van egy évre a fűtésünk. Mennyit lehetne az ablakcserével spórolni? Jól érzem, hogy milliókat kellene belefektetni, és jó ha évi 100 ezret spórolnánk? Mert így akkor nem érné meg kicserélni, hisz soha nem térülne meg. Vagy rosszul látom?


2011. szept. 24. 09:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha cserélsz érdemes a drágább fa kereteset venni ahova meg nem olyan fontos oda lehet műanyagot is tenni.

Az ablak nem mindegy, a jó hőszigetelés ami mostanság divat a házfalára az is kéne, meg sok függ hogy milyen a fűtési módszered? a többire nem tudom a választ. :(

2011. szept. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Vegyestüzelésű kazánnal fűtünk. A falakra biztos, hogy nem kerül semmiféle szigetelés, 60-80 centis földfalaink vannak, jobbak bármiféle műanyag pelenkánál (a legnagyobb kánikulában 24 fok volt, ha ez mond valamit).


Igazából a kérdés csak az ablakokra vonatkozik, mert most elég rosszak. 25 ablakról van szó, mennyibe kerül ezt kicserélni vajon?

2011. szept. 24. 11:30
 3/8 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen ablak műanyag vagy fa, amúgy rengetegbe kerül + a munkadíj.

Fa: [link]

Műanyag: [link]

Nehari de nem számolom ki de itt láthatod hogy piszok drága, viszont sztem nem muszáj egybe mind kicserélni de te tudod.

2011. szept. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) igazából nem az a kérdés, hogy hogy cseréljük ki. Hanem hogy érdemes-e. Ha jól számolom, csak az ablakok ára több mint másfél millió forint. Plusz beszerelés, az nem tudom mennyi.


Igazából az a kérdés, hogy ez mennyi idő alatt térül meg. Mert ha mondjuk ráköltök 2 milliót, és csak 10-20%-kal csökken a fűtés költsége, akkor soha az életben nem térül meg a befektetés.

Mondjuk ha azt mondom, hogy 10 év múlva térüljön meg, akkor 70%-kal kéne csökkennie a fűtésnek. Csökkenhet ennyit az ablakok miatt?

(bár egyre inkább úgy érzem, hogy nem...)

2011. szept. 24. 13:02
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tudok igazán már hozzá szólni érdemben, de annyit tudok hogy nekem 2 ablakom van kb. munkadíjjal együtt max. 200Ez de nem telik rá még jövőre sem az előre már 1000% :( pedig piszok szar mind a kettő ablakom, mihelyst kikapcsol a konvektor a huzat már ki is viszi pár perc múlva, de ha pénzem lenne nem gondolkoznák semmilyen megtérülésen, ez nekem kell és kész, ki kell majd adnom rá mert muszáj.
2011. szept. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Soha az életben nem térül meg, ezt már én is kiszámoltam vagy 10 éve. Nagyon rossznak kell lenni a régi ablaknak, ha 20 %-kal csökken utána az új ablakkal a fűtés.

Viszont nem lenne szellőzés a szobákban, feldúsulna a széndioxid, egész télen köhögne, krákogna a család.


De 300 E rohadt soknak tűnik egy évre, nálunk 150 körül van, nem zárnak tökéletesen az ablakok, ahol meg igen, ott szellőzőt csináltam a falba (állandó légúti problémák miatt), és a falak sincsenek túlságosan szigetelve.

2011. szept. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
És ha azt mondom, hogy két különálló házat fűtünk egy rendszerrel, összesen 200 m2 alapterületen? :) amúgy a kazán most lett lecserélve, eddig egy ezeréves volt, most egy újabb, plusz puffertartály, ettől azért várunk némi csökkenést :)
2011. szept. 24. 17:54
 8/8 anonim ***** válasza:

Ja, úgy már más.

Az biztos, hogy az új kazán is sokkal jobb hatásfokkal fog dolgozni, mint a vízköves ezeréves.

2011. szept. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!