Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A tető mely részére kell...

A tető mely részére kell szerelni a szélkakast egy nyeregtetős házon?

Figyelt kérdés
Nyilván a gerincre, a legmagasabb pontra, de ha széltében nézzük, akkor középre, jobbra vagy balra (a ház elejére vagy végére)?
2011. szept. 28. 16:36
 1/4 anonim ***** válasza:
A szélkakasnak mi értelme van? :) Én is nagyon szeretnék, mert tetszik, de fogalma sincs mire jó. :)
2011. szept. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Próbáltam neked a neten infót találni, de a szélkakas szóra mindig Orbán Viktor nevét adta ki a gugli.

Azután ezt találtam:

"A szélkakas új néven és új helyzetben is hasznos szolgálatokat tett Póstaynak. Az egykori marxistából lett mind sikeresebb üzletember mindig tudta, hogy honnan fúj a szél, így minden kockázat nélkül szélnek ereszthette régebbi, túlhaladott nézeteit. Esténként, ha kiállt a háza kertjébe, egy-egy napot lezáró, üdítő vizelésre, tájékozódásul felnézett a kakasra, nehogy szél ellen próbálkozzon." :-)

2011. szept. 28. 21:14
 3/4 anonim ***** válasza:

:)) Hát ez jó! persze, azt tudtam, hogy a szélirányt mutatja. Csak azt nem értem, hogy ez nekünk miért jó? :) Miért jó, ha tudjuk h "na onnan fúj a szél"... Hisz ezer árulkodó dolog van, amiből meg tudjuk állapítani. :)

Egyébként bírom az ilyen kakasokat. Nagyon tetszenek! Én a tető elejére raknám, hogy jól lássa mindenki. :)

2011. szept. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem mindegy, hogy hova rakod. Én inkább arra lennék kíváncsi, hogy nem e csap bele a villám a házba (szélkakasba) ha felszereljük a tetőre?? Mit gondolsz? Én nemrég kaptam egy szélkakast, de nem merem felszerelni, mert félek, hogy leég miatta a tető, ha becsap egy villám.
2011. nov. 7. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!