Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Villanyleolvasás volt és nem...

MARYCSUJ kérdése:

Villanyleolvasás volt és nem birjuk befizetni. Sajnos a részlet is sok . Van valaki akinek már szereltek be orát mint védett fogyaszto? én attol is félek hogy nem birok rá mindig annyit fizetni amennyit használunk. Irnátok hogy müködik?

Figyelt kérdés
2011. okt. 4. 07:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Azt hiszem kevered a fogalmakat.

A védett fogyasztó fogalma annyit jelent, hogy nem kötik ki a fogyasztási helyet számlatartozás miatt, ezért is küldik a szükséges nyomtatványokat a felszólító levéllel együtt!

A szolgáltatótól lehet igényelni "kártyás" mérőórát. Ennél előre kell kifizetni a fogyasztást, mint a feltöltős telefonnál, és ha az egységek elfogynak lekapcsol, így nincs túlfogyasztás. Ilyen órát bárki igényelhet, nem szükséges védett fogyasztónak lenni hozzá.

2011. okt. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
te is igényelhetsz simán előrefizetőset de attól még kikapcsolhatják az áramot.ha jogosult vagy rá igényeld a védet fogyasztói státuszt.
2011. okt. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
majd jobban spóroltok...
2011. okt. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Már ahogy irták a többiek ilyen órát bárkinek felszerelnek,annyi a különbség,hogy ha védett fogyasztó vagy akkor ingyen szerelik. Arra vigyázz,hogy ki ne kapcsolják az áramot mert 23.000.-körül van a visszakapcsolás.Ha 60 napnál régebbi tartozásod van akkor is kikapcsolják ha csak 1.-
2011. okt. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jobb!!! Az egyik ismerősnél a tavasszal "muszály" volt ilyet felszerelni,az önkormányzat csak így segített nekik.

És azóta "csoda" történt,ugyanolyan életvitel mellett ez az óra havonta úgy 40~50 kwh-val kevesebbet mér/mutat nekik. Ezt már másoktól is hallottam,hogy ezek,/és a digitális órák is/ nem csalnak annyit a fogyasztó kárára.


Szerencsére az ismik is "egyenesbe jöttek" azóta.

2011. okt. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Igen sokkal jobb a mérö óra . Nekem sok ismerösöm van akinek ilyen van. Mig fizetett havi 9000 ft-ot az orára ha 5000et tölt böven elég neki. Tehát jobb is meg sokal jobban sporolsz az árammal. Én is igényeltem ép ma várom öket de nem még nem érkeztek.
2013. nov. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!