Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá az egyik...

Hogyan vegyem rá az egyik alattunk lakó szomszédot, hogy ne dohányozzon a wc-ben, mert elárasztja ilyenkor az egész lakásunkat a füst?

Figyelt kérdés

Panelban lakunk, és ez sajnos mindig is probléma, hogy az egyik alattunk lakó szinte minden reggel a wc-ben cigizik. Van amikor este is "megtisztel" minket ezzel. Még nem szóltunk neki, mert nem tudom, hogy egyáltalán ebbe lehetne-e valami beleszólásunk? Mert ugye az az ő lakása, elviekben azt csinál ott amit akar. Viszont a mi lakásunkban ezzel meg pont ő korlátoz minket. (Pl. én akkor elmenekülök ezekből a helyiségek, mert én nem is bírom, de a családom többi tagját is zavarja, csak kisebb mértékben.)


Valaki volt már hasonló helyzetben? Szerintetek hogyan lehetne ezt kulturáltan megoldani, beruházás nélkül?


2011. okt. 5. 08:30
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
44%
Sehogy. Neki éppen annyi joga van dohányozni,főleg a saját lakásában,mint neked nem szeretni a dohányfüstöt.
2011. okt. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:

Meg kell beszélni vele, ennyi.

Túl sokat tenni nem tudsz, a saját lakásában mindenki azt csinál, amit akar.

2011. okt. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:

Megkérheted , hogy ne tegye . Mást nem tehetsz .

Ha nagyon zavar beépítheted a wc-szellőződet , de akkor más szagokat kell elviselned.

( megjegyzem : a panelok szellőzője nem sokat ér)

2011. okt. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
14%

" Mert ugye az az ő lakása, elviekben azt csinál ott amit akar"

Nem jól tudod.Nem elviekben,hanem gyakorlatilag is azt csinál a saját otthonában amit akar.Ha a szomszéd szarás közben szeret cigizni,akkor nyugodtan megteheti,és még szólni sem szabadna érte.

Engem például zavar a pörköltszag amikor főznek,mégsem kopogok be a szomszédhoz,hogy ne főzzön,mert a lakásomban büdös pörköltszag van! Szellőztetek,és azt a negyedórát kibírom amíg a szag terjeng.A cigi füst is hamar elszáll.

2011. okt. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmit nem tehetsz. :(

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__91531..

Ez volt az én kérdésem, nézd meg, milyen válaszok érkeztek. Te rosszabb helyzetben vagy ennél is, mert a te szomszédod a lakásán belül csinálja.

(A mi problémánk megoldódott annyiból, hogy már csak egy helyen dohányzik, és azt az ablakot zárva tartjuk.)


Amúgy lehet kapni egy légtisztító berendezést aranyárban, az 1 perc alatt eltünteti a szagokat is. De 80 ezer forint körül van, plusz az áram, amit eszik.

2011. okt. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
87%

Na igen. Csak egy aprócska különbség van a pörkölt meg a cigi között. A pörköltszagba nem halsz bele, a cigifüstbe meg igen, ha peched van, de sajnos ez már csak utólag derül ki.

Ha tüdőrákra vágynék, magam is dohányoznék, nem szorulnék a szomszéd cigijére.

Ráadásul nem is megy el hamar a szaga, csak akkor ha jó a lakás szellőzése. Ami egy ablak nélküli wc-ről nem mondható el, és ha -10 fok van kint, nem igazán szerencsés a szellőztetést ahhoz kötni, hogy a szomszéd dohányzik vagy sem. Persze néha muszáj, ez van.


Ettől függetlenül megértettem, hogy a saját lakásában nem lehet korlátozni a szomszédot. Más kérdés, hogy mások ezt megteszik, pl. van egy csaj a házban, aki mindig sikítozott szex közben :), hát megkérték, hogy ne tegye, pedig a saját lakásában csinálta, és senkit nem veszélyeztetett vele, még a kiskorúakat sem.

2011. okt. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
60%
Sajnos semmit nem tehetsz, és még -mint fentebb látod- kapsz a pofádra a sok bagóstól!
2011. okt. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
Bocs lemaradt az idézőjel "kapsz a pofádra", így kellett volna írnom.
2011. okt. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
Szia!Nálunk is ugyanez van.Büdös cigifüst terjeng a WC-ből, mert a felettünk lakó ott pöfékel állandóan.Szólni nem lehet nekik, mivel az ő lakásuk és azt csinálnak amit akarnak.Aki nincs benne, nem érti meg persze:S.Elég kellemetlen egy dolog, mivel mi utáljuk a cigit, nemhogy más büdös bagójának füstjét.Mi hangos megjegyzéseket szoktunk tenni, hátha fölfogja, de nem.A bérházaknak ez is az egyik átka.Mondjuk ez a szomszédunk más dolgokat is csinál, képes éjszaka hangosan ordibálni és zenét hallgatni, meg ordítatja a TV-t.Az a baj, hogy nem tudsz vele semmit csinálni:(
2011. okt. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
Esetleg próbáljatok meg füstölőt rakni a wc-be, az elnyomja a cigifüstöt, és ha elég "egzotikus" szaga van, kifüstöli a szomszédot. :) Gondolom, hozzá is átmegy a füst, ha onnan hozzátok lehetséges.
2011. okt. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!