Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mivel szoktátok ősszel leszige...

Mivel szoktátok ősszel leszigetelni az ablakokat, ajtókat, hogy télen majd kevésbé jöjjön be a hideg?

Figyelt kérdés
2011. okt. 8. 21:48
 1/10 anonim ***** válasza:
nem tudom pontosan mi a neve, de az ablakpárkányra szoktak rakni egy szivacs "rudat" és attól nem annyira jön be a hideg. bár az csak alul véd, oldalt és felül nem. de az is ér vmiennyit :)
2011. okt. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
mi az ajtó elé felszoktunk rakni egy régi plédet, ami már kissé megviselt volt, és az fogja tök jól a hideget :D
2011. okt. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Mivel mindenhol műanyagok a nyílászárók, semmivel. A ház is két éve épült, én még nem vettem észre hogy bárhol is jönne be levegő. Persze az automata érzékelő enged be kinti levegőt mindenhol, de csak ha sok párát érzékel a lakásban. Legjobb lenne kicserélni ilyenekre, nem mindenféle lepedőkkel takargatni mindenhol.
2011. okt. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
74%
Nem láttam még olyan szivacsot de így ez alapján amit írtál nem tűnik túl hasznosnak, esetleg ha lenne ilyen keret amit a szabvány méretű ablakokba be lehet illeszteni és a belső pereme rálóg az üvegfelületre. De eleve nem is minden háznál az ablakkeret a leg hőhidasabb, bár mondjuk manapság reméléem már sehol nincs egyrétegű ablaküveg.
2011. okt. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
74%
műanyag ablak forever
2011. okt. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

Az a szivacs az ablakpárna, nálunk is van, számít, de nem a legjobb.

Van még olyan vékony szivacscsík, amit a keretre lehet ragasztani körben, az sem rossz, de még jobb ugyanez gumiból (sokkal hosszabb az élettartama).

A műanyag ablak is jó, ha nem földházban laktok, csak ugye sokkalta drágább, valójában sosem térül meg az ára.

Nálunk még vastag, nagy függönyök vannak, amik a földig érnek, berakom a radiátor mögé őket, azok is sokat számítanak.

2011. okt. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%
Habszivaccsal befeded az üvegeket. (ha nem fontos a kilátás) 1-2 milimétereset lehet kapni. Én laminált parketta alá vettem, de tökéletesen szigeteli az ablakokat is.
2011. okt. 9. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Hungy ***** válasza:

Bármelyik barkácsboltban kapsz öntapadós szivacscsíkot, vagy gumitömítést, így néznek ki:

[link]

[link]


A gumitömítéssel érdemes vigyázni, mert ha túl vastagot veszel, akkor majd nem tudod becsukni az ablakot.

2011. okt. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
"valójában sosem térül meg az ára" Akinek van pénze annak nem ez a lényeg, hanem hogy jó legyen a szigetelés. Tény hogy drága (persze ez is mint minden relatív), nekem is milliós nagyságrendű volt a vég összeg, de ennél jobb megoldás nincs.
2011. okt. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem aktuális, de én az egyébként viseltes ablakaimat sziloplaszttal körbenyomtam, erre raktam folpakkot (hogy ne kenődjön össze az ablak, becsuktam az ablakot, 2 nap múlva leszedtem a nejlont, jól szigetel, illetve a nagyon kritikus állapotú nyílászárókat fogtam és beszögeltem télre, csúnya olyankor, de legalább a hideg nem süvít be.
2016. máj. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!