Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan varrhatnék egyszerűen...

Hogyan varrhatnék egyszerűen párnahuzatot? Arra a hagyományos gombos huzatra gondolnék. A neten találtam egy leírást, de túl bonyolult volt, és még varrógépem sincs.

Figyelt kérdés
2009. ápr. 30. 01:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Én egyszerűen megoldottam: régebben az ikeában véletlenül a lepedő helyett paplanhuzatot vettem. 1 db-bal mit kezd az ember??? Viszont az ikeás garnitúrához nincs nagypárna, csak az a feles párna.

Úgyhogy fogtam az ágyneműhuzatot, ráraktam egy nagypárnahuzatot, úgy eligazgattam, hogy minél kevesebbet kelljen varrni, vagyis a sarkokat kihasználtam. Kb. 3 cm-rel nagyobbat vágtam annál, cikk-cakkal elvarrtam a végét, hogy ne foszoljon. A fix zárt végeket összevarrtam. A hosszabb oldalának a két szélét 1/4-1/4 részben összevarrtam. A középső részét csak visszahajtva elvarrtam. Vettem egy pár patentot, kettőt ráraktam. És kész.


Persze ha nincs feláldozható paplanhuzatod, akkor venni kell anyagot. Arra figyelj, hogy mielőtt kivágod a dolgokat, előtte mosd ki az anyagot, ha összemenős, akkor még a manőver előtt essen össze. Könnyebb dolgozni vele, ha ki is vasalod.

2009. ápr. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ja, hogy gombos....

A gomblyukat egyszerűen nagyon-nagyon sűrű pelenkaöltéssel tudod megvarrni, ha nincs varrógéped (azokon általában szokott lenni gomblyuk-program).

2009. ápr. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!