Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tetőteres lakásban lakunk....

Tetőteres lakásban lakunk. Szeretnék cserépkályhát vagy öntöttvas kandallót. Tényleg befűti a lakást? (kb.140 nm. )

Figyelt kérdés
2011. okt. 12. 20:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez sok mindentől függ ( szobák elválasztása, belmagasság, nyílászárók, szigetelés ...)

Nekem 140 nm a lakás, 70-70 nm félszint eltolással, az alsó szint egy légtér, szintek között boltív van, a nem használt szobák ajtaját becsukom, előszobát és kamrát nem fűtöm, fürdőszobát hősugárzóval melegítem be fürdés előtt. 8kW-os Kamino öntöttvas kandallóm van ( 85.000 ft. volt + szerelvények kb. 10.000 ). A nem túl hideg időszakban szépen kifűti, de tartósan nagyon hideg időben nem elég. Cserépkályhát még nem használtam, állítólag elég hatékony.Öntöttvasból az enyémnél nagyobb teljesítményűt is lehet találni, persze ennek az ára is lényegesen több 130.000-tól a csillagos ég.

A vaskályha hatékonyságát lehet hődobbal növelni:

[link]

Állítólag akár 30%-ot is emel a hatékonyságon, nekem ezt a fajtát ajánlották, de még nem vettem meg:

[link]


Ha külön szobáitok vannak, akkor érdemes lenne utánanézni, hogy hőcsatornát ki tudtok-e alakítani. Ezt egy építész ismerősöm ajánlotta. Tulajdonképpen a lényege az, hogy a kályha felszálló meleg levegőjét elvezeti a kívánt helyre. Ezt fűtési szakembertől kérdezd meg.

2011. okt. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! A lakásunk eléggé nyitott. Az alsó szint: nappali-konyha-folyosó boltíves elválasztással, ezenkívül fürdő, wc, spájz. Ez 70nm. A nappaliból vezet fel lépcső a tetőtérbe, ott 3 háló, zuhanyzó és folyosó 50nm. Muszáj kitalálnom valamit a gáz mellé, és most a vegyes tüzelést nem tudom megoldani anyagi okok miatt.
2011. okt. 14. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!