Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van egy 20 éves öntöttvas...

Van egy 20 éves öntöttvas vegyes tüzelésű kazánunk. Kb hány évet bír egy ilyen? Mindenki azt mondja, hogy csoda, hogy még nem lyukadt ki.

Figyelt kérdés
2011. okt. 13. 09:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekünk az előző házunkban volt egy 1976-os, igaz az elmúlt 8 évben nem volt használva, de azzal adtuk el és az új lakók megnézették szakemberrel és idén télen már használni akarják, gondolom nem lehet lyukas.
2011. okt. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Akkor az a mindenki nagyon nem ért a kazánokhoz! Vagy legalábbis anyagismeretük nincs.


Az öntöttvasnak pont az az előnye, hogy kevésbé korrodálódik mint az acéllemez. Nézd meg pl Budapesten az Andrássy út környékén lévő öntöttvas kandelábereket! Ott vannak több mint 100 éve kitéve az időjárásnak és kutya bajuk.

Az öntvénykazánt még az unokáid is bőven használhatják. Gyakorlatilag 80-100 évet simán kibírhat szakszerű használat esetén.


A lemezkazán az, ami ki szokott lyukadni. Szerintem ezzel keverik az ismerőseid. Nálunk a lemezkazán 24 évet bírt.

2011. okt. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

26 éves öntöttvas kazánunknak semmi baja és én is azt hallottam, hogy ez "olyan örökös, mint a nyomorúság"

A lemezkazán sajnos az anyagminőség miatt nem tart sokáig, főleg azok amiket manapság gyártanak. Valószínűleg az előttem szólónak még régi fajtájú van, mert rokonomék lemezkazánja nem volt 10 éves és kilyukadt.( pedig csak fával fűtöttek )

2011. okt. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A miénk, ami 24 évet bírt, a 80-as évek elején lett véve újonnan, a ház építésekor lett beszerelve. "Monori" típusú kazán volt. A tűztér fölött kezdett el szivárogni egy helyen. Aztán vettem egy új öntvényt, pont ezért, hogy ne járjunk egy hamar megint így.

Öregapám házában is öntvénykazán volt. Nem tudom mennyi idős lehetett, mikor eladtuk a házat, de ha jól tippelek olyan 35-40 körül lehetett minimum. Annak se volt az ég világon semmi baja.

Az én régi kilyukadt lemezkazánomat pedig épp a múlt hétvégén vitettem el ócskavasnak.

2011. okt. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Az öntött vas "forever" az élettartama csak kellemetlen takarítani(kormolni) a belső bordázatai miatt viszont muszály a jobb hatásfok érdekében, amire hárklis az a mozgatás könnyen reped pláne hogy ezek nem hegesztve vannak hanem össze vannak huzatva menetes szárral,ez ha deformálodik valamelyik oldala már reped is ezért necces használtat venni csakis hulladék vas árába.Ráadásul 20 év alatt hányszor melegedett fel és hült le Ő már úgy összállt hogy ha megreped csak is a vastelep a végállomás.A mai lemezkazánoknak egy nagy problémályuk van hogy hidegen hengereltlemezből készül.Nem kazánnak való.
2011. okt. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért az a vastelep nem olyan biztos, ha ma is forgalmazott típusról van szó. Mivel az öntvény kazánok tagokból állnak, elvileg ki lehet cserélni az elreped tagot.
2011. okt. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Egy dolog kimaradt!


Mindegy milyen kazánod van, ha nem csak természetes anyagokkal Fűtesz!


Fa-Szén, okés.

Műanyag(Pl. pet palack): Sokan bedobálják a szemetet is. Vannak műanyagok, amík füst, és káros anyag nélkül elégnek, főleg, ha vegyíted pl fával, és vannak, amik Salakot, és savat hagynak maguk után! Ez kimarja a kazánt!

Az öntöttet is! Csak az tovább bírja!


Amúgy a többi állítás is megállja a helyét. :)


Ergo: Öntött Vas, és vigyázni kell rá a szállítás-, és használat közben. :)


Üdv: LordAthis

2012. jan. 1. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ja, én azt gondoltam, hogy a kazánt rendeltetésének megfelelően használjuk és nem dobálunk bele minden szir-sz..-t.

Az előbbihez még annyit tennék hozzá, hogy a műanyagok égetése nem csak a kazánnak árt, hanem a kéménynek is.

Pl PVC égetésekor az még hagyján, hogy sósavgőz is keletkezik ami végigmarja a kazánt és a kéményt is, de dioxin is képződhet, ami erősen mérgező a szervezet minden részére, magzatkárosító és rákkeltő vegyület.

Az egészség talán többet ér, mint hogy valamennyit spórolunk a tüzelőn szemét égetéssel.

2012. jan. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!