Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy gazdaságosabb a fűtés?

Hogy gazdaságosabb a fűtés?

Figyelt kérdés
tehát nekem ez a sima konvektorom van a lakásba, asszem örlángtól a 7-esig talán. ha mondjuk a hőfokot a 4-es adja, de én csak este vagyok otthon 6-tól reggel 6-ig, akkor hogy érdemes beállítani napközbe örlnágra, vagy párral vissza, vagy inkább menjen vég, vagy, hogy fogyaszt legkevesebbet? Ugyanez vonatkozik éjszakára is. Merthát lehet felfűteni többet fogyaszt 4-5 óra alatt, mintha megy 24 órában, de nem tudom...
2011. okt. 18. 13:06
 1/5 Antimod ***** válasza:
Általában az a szabály, hogy felfűteni többe kerül, mint végig fűteni. Én a helyedben azt csinálnám, hogy megpróbálnám 2-esben hagyni nappalra, és egy tél alatt kiderül, mi éri meg a legjobban, persze ha nem átalánydíjas a számlád.
2011. okt. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 komasa ***** válasza:
Egyszerű: Gázóraállás alapján összehasonlítod. Egyik nap megnézed az egyik verziónál menyit fogyaszt, és a másik nap kipróbálod a másik verziót.
2011. okt. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
4 foknál többet ne ingadozzon a hőmérséklet, ez a lényeg.
2011. okt. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem egyértelmű, hogy ha van olyan időszak, amikor nem kell fűtened, azzal spórolsz.

Amikor felfűtöd a lakást, arra igaz hogy több gáz megy el, mint folyamatos üzem mellett ugyan annyi idő alatt. De ugyan annyit spórolsz vissza lehűlési periódusban. Utána pedig az alacsonyabb hőmérsékleten való temperálással a felfűtés pillanatáig már egyértelmű nyereséged van.

A konvektorral nem tudom a temperálást hogy lehet megoldani. Ha csak lassan hűl ki a lakás, akkor lehet annyi idő alatt nincs is rá szükség. De több fizikailag semmiképp sem lehet a fogyasztás.

Nekem kazánom van programozható termosztáttal. Ezzel könnyű így beállítani. Egész nap mikor nem vagyunk otthon és éjszaka lejjebb vesz i a fűtést. De ébredés előtt és mielőtt hazaérünk már befűt, így mindig kellemes meleg vár.

2011. okt. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hőérzékelője ki van vezetve, vagy még mnindíg a fűtőtestben van szállításra kész állapotban rögzítve? Mert ugye nem helyezik ki a szerelők, hogy érzékelje a lakás hőmérsékletét. Onnantól lehet hőfokszabályzásról beszélni. Ez egy kapilláris cső, másképp vékony réz cső a végén egy vastagabb csőtoldat szerű. Ha jó, akkor működő konvektornál kézzel megfogva, marokba, a láng pár másodperc múlva kialszik és csak az őrláng működik. Elengedve ugyan ez visszafelé, azaz a főláng visszakapcsol ahogy a kézneleg nem éri. Innetől legalább van értelme a hőfokszabályzásnak, illetve a fokozatállításnak.

A kérdésre: felfűtés drágább mint a hőntartás.

2011. okt. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!