Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kisvárosi vályogházat vennénk...

Kisvárosi vályogházat vennénk 5m ft-ért, de a falak sok helyen hosszú futásban megrepedtek, valahol fél cm rés is van, és kilátni a kertbe. Fel lehet újítani ilyen hibát?

Figyelt kérdés
Aki árulja ()idős néni), az szerint a hátsó ereszcsatorna nem volt kiépítve, és az miatt lett olyan állaőpotú a ház, sok vizet kapott, nem volt karban tartva kb. 1,5 éve. Természetesen hívunk szakembert, hogy nézze meg, de addigis kíváncsi vagyok, hátha valaki ennyiből is meg tudja mondani, mire számíthatok..
2011. okt. 22. 16:12
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Esetleg jobban megérné -e, ha az egészet lebontanánk, és az anyagból újat húzatnánk? A cseréptető nagyon jó állapotú egyébként. A néni szerint 9m-re van a talajvíz, a pince száraz.
2011. okt. 22. 16:14
 2/15 anonim ***** válasza:

Én nem venném meg!

Az a falrész ki fog dőlni, a tető megy utána, nem igaz, hogy másfél év alatt ment ennyire tönkre!

2011. okt. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nincs alatta alap, és ezért mozog a ház! Lehetséges hogy aláalapoztatod, nem is olyan nagy összeg, és a falakat, újra falazzátok! Szerintem még akkor is egy új ház építése alatt lesztek árban!!Sokkal alatta!

Nekünk is vályog a házunk,és bőven volt vele munka! A főfalakat mi is helyrehoztuk, aláalapoztattunk, stb, és alászigeteltettünk, így egy száraz házat kaptunk a kissé dohos, nyirkos házból!Idő, és pénz a lényeg!Ha az van, akkor én megvenném, igaz 5 M nem biztos hogy adnék egy házért, amire ennyit kell költeni, de nemtudom mekkora a ház, + a porta stb!Mi 2M adtunk a mienkért, ami 120nm és még bővítettük! 5M-ba álltunk meg mindennel, már csak egy tetőcsere van hátra, de nem lehet mindent egyszerre!!

2011. okt. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Az, hogy most száraz a pince, semmit nem jelent. Olyan száraz, forró nyár volt, hogy nagyon lehúzódott a talajvíz. Lehet, hogy pont azért repedt meg a fal.
2011. okt. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
nézd meg a falakat, ha nincs eresz, a víz meg a ház oldalába folyt, símán fel lehet vizesedve, salétromos, akkor azt is ki kell szedetni, újra befalani. Plusz az sem mindegy mikor repedt meg, ha az elmúlt másfél év alatt lett rajta egy akkora repedés, hogy kilátsz rajta, akkor az nem fog megállni máról holnapr,a előbb utóbb kidől a fal, a tető meg megy utána. Én nem venném meg, rengeteget még 5 millát rákölthettek mire jó lesz. Akkor inkább keresnék egy kicsit drágábbat, amivel nincs ennyi macera.
2011. okt. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Hmm.

Lehet nem másfél éve lett ez a baja, akkor halt meg a benne lakó, ennyit tudok, azért feltételeztem a másfél év hanyagolást.

Jó környéken, 1000nm telken épült a 100nm tornácos ház. Azt hiszem van betonos aljzat, úgy látszik a ház oldalán. Garázzsal, tárolóval, kúttal, kerítéssel, jó tetővel 5,5m, de lentebb lehet alkudni. Ez a kisváros keresett, ezért az ingatlanárak így alakulnak errefelé.

Ha fel lehet újítani akkor megvennénk, mert pont ehhez hasonlóra van szükségünk.

És mennyibe kerül a salétrom kiszedése, és a repedések kijavítása, újravakolás, falfestés? Errefelé nem vizesedik alulról a ház, ez biztos!

2011. okt. 22. 18:23
 7/15 A kérdező kommentje:
Ja és csak 1 helyen van az a rés, a többin hosszú repedések, és van ahol lepergett a vakolat alul, kívülről is lepergett alul néhol.
2011. okt. 22. 18:25
 8/15 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy a munkaerő szinte ingyen lenne, mert 3 kőműves rokonnal és építésszel is "rendelkezem", akik jelképes áron megcsinálnák, remélem nem több hetes munkáról van szó.
2011. okt. 22. 18:27
 9/15 anonim ***** válasza:
Persze,meg lehet csinálni,de a fal alá,ahol meg van repedve,alá kell betonozni.Az elrepedt részek közötti rést cserépdarabokkal kell kitömni,és ha új vakolatot kap a ház,akkor a teljes felületen kb 15 cm-enként szegeket kell verni bele,és könnyen hajlítható dróttal a szegek között mindenütt be kell hálózni.(mert a vályoghoz nem köt hozzá a cementes habarcs,hanem ez a drótozás-szegezés tartja majd a vakolatot a helyén.)De nagyon fontos,hogy ezt a házat nem szabad hungarocelles szigeteléssel borítani,nem szabad műanyag festékkel festeni,mert iszonyatosan be fog penészesedni,amivel nem tudtok majd mit kezdeni.Csak meszelni lehet,vagy enyves festéssel festeni.
2011. okt. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Utolsó, én azt olvastam, nem jó betonozni, mert akkor a vizet a ház veszi fel. Most akkor hogy van ez?

Megérné -e szerinted lebontatni és újra vetni az egészet? Az alapanyag meglenne helyben teljesen, fal, tető.

2011. okt. 22. 22:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!