Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan tudok kezzel hatekonyan...

Hogyan tudok kezzel hatekonyan, tisztara mosni ruhakat?

Figyelt kérdés

Anyammal osszevesztem, 2 hete nem mossa ki a ruhaimat, a mosogepet nem hasznalhatom mivel nem en vettem. Hogy lehet kezzel hatekonyan mosni?A legtobb koszt hiaba dorzsolom, nem tudom olyan tisztara mosni mintha gepet hasznalnek. Mellesleg nem szeretnek fertozeseket osszeszedni mert pl a fehernemuket nem tudom 100% tisztara mosni.


Tudtok nekm valmi tippet adni legyszi?


2011. okt. 23. 09:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél mosószappant. A holmikat áztasd be lanygos vízbe. A szapannal mindenütt jól dörgöld át. Ahol koszosabb,ott erősebben. Hagyd egy éjszakát ázni a ruhákat a vízben.

Reggel újra nyomkodd át,és öntsd le róla a piszkos vizet. Enyhén csavard is ki belőle.

Most újra szappanozd át,a nyakakat stb.egy körömkefével súrold meg,és jó meleg vízben mossad a ruhákat. Utána annyiszor cseréld a meleg öblítővizet,míg a víz tiszta nem lesz. Az utolsó vízbe tegyél egy deci ecetet. Utána

Csavard,vagy nyomkodd ki a ruhákat és tedd száradni.

Valamikor így mostam én is a ruhákat.

De inkább békülj ki az anyukáddal. Nem csak macerásabb így mosni,de sokkal több vizet is elhasználsz.

2011. okt. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Koszi a tippet. En nem fogok vele kibekulni mert semmi rosszat nem tettem. Az viszont egy masik dolog, hogy neki baja van aż egesz vilaggal..
2011. okt. 23. 10:03
 3/6 anonim válasza:
Látom nem csak nekem van ilyen elmebeteg anyám.... Ha nagyon fontos ez, vidd el mosodába. Asszem vannak amerikai típusú mosodák magyarországon (pénzbedobós)
2011. okt. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nyugi, fertőzések összeszedésétől nem kell tartanod: ha mégis rettegsz, akkor fogsz egy fazekat, megengeded vízzel, felrakod főni, és minden baci kipusztul.
2011. okt. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

12-24 órás áztatás a legtöbb foltot fellazítja annyira, hogy ki tudd szedni. Viszont a mai ruháknak általában nagyon árt az erős dörzsölés, kifőzni meg egyáltalán nem lehet őket, a legtöbb fehérneműt csak 30 fokon szabad mosni!

Az a legtutibb, még ha abszurdul is hangzik, hogy minden nap frissen kimosod a ruhákat zuhanyozás közben: tedd be a kád aljába őket, dugd be a dugót és engedj rájuk egy kis tusfürdőt. Aztán mosakodj le, és közben taposd a ruhákat (kivéve persze ha valami nagyon koszos munkát végeztél, akkor ne fürödj rá a ruhákra, de egy átlagos sulit nap után nyugodtan lehet). Ezután amit kell még, azokat dörzsöld át, ez főleg a bugyi és a zokni. Majd húzd ki a dugót és öblítsd el őket. Nem mondom, hogy mindenre hatékony ez a módszer, de nem vesz el sok plusz időt és az átlagos szennyeződéseket minden további nélkül kihozza. Még jobb, ha hajat is mosol, mert a sampont nagyszerű tisztítószer, sokkal jobb, mint a tusfürdő.


Mondjuk hosszú távon én azt csinálnám, hogy megbeszélem valakivel és áthordom mosni a ruháimat. Heti 2 mosásnál több tuti nem jön össze, azt egy nagyobb hátizsákban vagy bőröndben át lehet vinni (kollégistaként hordtam így haza a ruháim :D), meg utána haza. Ez lehet egy barátnő, rokon, jófej szomszéd (ez a legkényelmesebb). Mindig vigyél valami kis apróságot neki, mert ugyan egy mosás teljes költsége kb. 50 Ft, na de akkor is.

Illetve ha anyukád dolgozik, akkor próbálj meg akkor mosni, amikor tuti nincs otthon :D

2011. okt. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszi a segitseget :) tul vagyok a mosason, tiszta veres seb lett a kezem... Hosszutavon ez a kezzel mosas nem hiszem, hogy mukodni fog. :(
2011. okt. 23. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!