Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyire "macerás" egy kis...

Mennyire "macerás" egy kis házhoz hozzáépíteni? (lent)

Figyelt kérdés
Van egy 600 nm-es telkem, rajta egy kb. 25 nm-es ház, szeretném a terasz részét beépíteni és még egy szintet ráhúzni. Ez egy kisebb város külterületén található, mennyibe kerülhet a tervraj, engedély meg ilyenek? Természetesen csak kb. érdekel, hogy mire számíthatok? És olyat hallottam még, hogy ha kérek építési engedélyt nem építhetek be, bontott dolgokat (pl. tégla, cserép) ez igaz?
2011. okt. 23. 21:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Az en velemenyem az, hogyha a tetoteret epitened be, akkor nem kell engedely, sem tervrajz, csak egy jo szakember, aki beepiti, es azt lehet gipsz kartonbol is, ami nem annyira koltseges pl. A foldhivatalnal tudsz erdeklodni, hogy kell-e engedely a teraszhoz, de szerintem nem. Egyebkent eleg koltseges lenne a hozzaepites, engedelyek nelkul pedig azert nem szabad elkezdeni, mivel feljelenthetnek pl.
2011. okt. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy az egy sima padlástér! És le kéne szedni a tetőt és megmagasítani, hogy normális lakótér lehessen belőle.
2011. okt. 23. 21:42
 3/3 anonim válasza:
Sajnos ez a munka építési engedélyköteles lenne. Tervezés, statikai vélemény kell, építési engedély kell (annak 25 ezer az illetéke), a többi árát nem tudom, mert szabadáras, ahány tervező, annyiért dolgozik. Az építés során kell kivitelező, építési napló meg még egy csomó dolog. Durván a procedúra olyan 200 ezerbe kerül kb. Nem vagyok én sem szakértő, csak éppen a múlt héten kérdeztem utána. Az utolsó kérdésedre nem tudom a választ, de nem hiszem, hogy igaz lenne. Üdv.
2011. okt. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!