Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért büdösek a frissen...

Miért büdösek a frissen mosott ruháim? (régi mosógép)

Figyelt kérdés

Az a helyzet, h a ruhák büdösek, amiket kiszedek a mosógépből. De nem dohosak v ilyesmi...olyan a szaguk, mintha két napig nem teregettem volna ki őket, és akkor szedném elő...

Mitől lehet? Van valami praktikátok rá? Esetleg csak az új gép segíthet a problémán?


2011. okt. 24. 16:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Takarítsd ki alaposan a gépet, különös tekintettel az öblítőmaradványokra, mert az szokott berohadni. 24-48 óra áztatás, időnként járatva egy kicsit, főzőmosás, satöbbi, satöbbi.
2011. okt. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
A régi mosógépem nekem is "csinált" ilyet. 90 fokos programon átmostam úgy, hogy öntöttem bele egy liter ecetet. Ezt kb. 2 havonta megismételtem, utána nem volt ilyen gond.
2011. okt. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor mosok egy 90 fokos ecetese főző mosást, és remélem jó lesz, köszönöm szépen a válaszokat, ment a zöld kéz!!!
2011. okt. 24. 16:59
 4/6 anonim ***** válasza:
79%

Mosószer adagolót húzd ki és nézz bele (ha tudsz). Ecetet önts bele és üvegmosóval sikáld ki.

Én nem szoktam főzőprogramot használni az ecetes mosáshoz, hanem egy sima 40 fokosat.

2011. okt. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
ok, köszönöm, akkor sikálom azt a fiókizét is, ahova a mosószerek kellenek :)
2011. okt. 24. 17:06
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket mostam ecetesen és újra isteni szaguk van a cuccoknak. Köszi, kár h több zöld mancsot nem tudok nyomni :D
2011. okt. 26. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!