Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Havonta ti mennyiből gazdálkod...

Havonta ti mennyiből gazdálkodtok? Lehetőleg bontásban mennyi a fizetésetek ebből elmegy erre arra ennyi és ennyi. Bővebben lennt! Valamint spórolási tippeket is várok!

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok párommal nemrég költöztünk össsze, szerencsések vagyuk meert nem kell albérletet fizetnünk. Kb 240 000 ft-ot kapunk összesen nettóban, kifizetjük a rezsit és lényeg a lényeg nem tudjuk beosztani a pénzt ami marad a rezsi után kb 160 000 Ft. Mi a francot csinálunk rosszul kérlek segítsetek. Félre is szeretnénk tenni...
2011. okt. 31. 11:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A rezsivel úgy tudtok spórolni főleg a villannyal ha nem hagytok még készenlétin se semmit, TV-t teljesen ki kapcsoljátok még a piros lámpa se világítson rajta, valamint cseréljétek le az izzókat valami energia takarékosra. elektromos radiátorokat ne használjatok fűtésre.

Hogy mivel fűtötök nem tudom ha gázzal akkor úgy csináljátok hogy csak este menjen a fűtés vagy ha nagyon fáztok, ha fával akkor is csak este gyújtsatok be ameddig nincsenek mínuszok. Hosszú távon lehet így spórolni. A legfontosabb telefon töltőket ne hagyjatok bedugva a konnektorba főleg ha nem használjátok mert bizony az is zabálja az áramot, nem viccelek.

Valamint étkezésnél mindig vásároljatok olcsóbbat azokból is vannak ám jók. Valamint ne márkás ruhákat meg egyéb dolgokat vegyetek mert a kínai is ugyan olyan jó tud lenni. Így rengeteget tudtok spórolni, én és a barátnőm keresetét nem kívánom leírni csak annyit hogy havonta mindig megmarad bő 50 ezer FT amit persze félre rakunk.

2011. okt. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ember, mi ketten kb. 100ezerből élünk havonta... Valamit nagyon rosszul csináltok. A maradék 160 ezer rengeteg pénz, ritka, hogy valakinek a csekkek befizetése után ennyi marad.


Miket esztek, mennyit költötök szórakozásra, ruhára egyebek?

2011. okt. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%

Én egyedül élek, kb. 40 ezer forintom marad, miután kifizettem minden számlát. Ebből kell bérletet, kaját, tisztítószert, gyógyszert venni és ha valami tönkremegy, megjavíttatni. Általában napi 300Ft körüli összeggel számolok ételre, a maradékot pedig a többi dologra osztom be.


Én így spórolok:

Nem járok szórakozni, színházba, moziba, étterembe stb.

Nem főzök itthon, általában hideget eszem, főtt kaját meg csak vendégségben. Csak otthon eszem vagy legalábbis otthonról hozott kaját, tehát gyorsétteremben, látványpékségben meg ilyen helyeken nem vásárolok.

Nem sminkelek, nem hordok ékszert, szerintem ez fölösleges pénzkidobás, amikor az embernek a kajára valót is úgy kell beosztania.

Mindenből (kaja, tisztálkodás, ruha stb.) a legolcsóbbat veszem, és többször végiggondolom, hogy szükség van-e rá.

Ruhát, cipőt, kabátot stb. csak akkor veszek, ha már nagyon elkopott, tönkrement az előző, és sose azt, aminek épp szezonja van, tehát télen a nyári szezonból megmaradt leértékelt szandált, pólót stb. hogy legyen jövő nyárra, nyáron pedig ugyanígy leértékelt csizmát, télikabátot, ha épp szükséges ilyesmi.

Ha tehetem, éjszakai áramot használok, ezért hajnalban korán felkelek és este korán fekszem le.

Tudom, nem túl tisztességes dolog, de ha kell, csórok vécépapírt, szappant, zsebkendőt, géppapírt, borítékot a munkahelyemről. Nekik van rá pénzük, nekem nincs.

Ha megyek valahová, mindig van nálam egy üres literes üveg, amit majd egy plázában megtöltök vízzel és azt iszom, hogy ne az otthonit fogyasszam. Ugyanígy ha csak tehetem, ingyenes nyilvános vécét használok, nem az otthonit. Apróságok ezek, de sok kicsi sokra megy.


Havonta 1-2 ezer forintot tudok félretenni így, néha több is összejön, amikor ki tudok fogni akciós dolgokat a boltban, de valamikor még ennyit se tudok félretenni.

2011. okt. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
52%

"Ember, mi ketten kb. 100ezerből élünk havonta..."

Elmondanád hogy ezt a bűvésztrükköt hogy viszitek véghez?

2011. okt. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Miért bűvésztrükk 100 ezerből két embernek a megélhetés?

Mi ketten a férjemmel élünk egy viszonylag kicsi családi házban. (nemrég építettük). A rezsink kb 50-60 ezer ft, a kajánk szintén olyan 50, úgy, hogy rengeteg dolgok megtermesztünk a kertünkben, és szinte soha nem a legolcsóbb kaját vesszük magunknak! Mi olyan 320-340 ezer ft-ból gazdálkodunk. Így a maradék egy részéből most még próbáljuk berendezni a házunkat, egy részéből pedig elmegyünk moziba, kirándulni, stb.

Mi nagyon spórolunk az árammal, soha nincs semmi készenlétben. Soha nem mosogatunk folyóvízzel, csak rendesen megpakolt mosógépen indítunk el. Legtöbbször zuhanyzunk.. és csak ritkán engedjük tele a kádat vízzel.

Nem fűtjük fel a házat 25-26 fokra, csak 21-22-re.

Ilyenekkel borzasztó sokat lehet spórolni. Én itthon anyukáméknál mindig azt láttam, hogy kiszalad a pénz a szüleim kezéből, és már akkor tudtam, hogy és soha nem akarok felesleges dolgokra költeni.

2011. okt. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

"Mi olyan 320-340 ezer ft-ból gazdálkodunk."


Egyszerű matek, a 100 000 az nem 320-340.

2011. okt. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%

Nekünk kb. 200 ezer a jövedelmünk, ebből 100-120 elmegy a hitelre és a rezsire. A maradékból megy minden egyéb.

Mindig otthon főzök, általában vasárnap egy délelőttöt rászánok és csinálok többfélét, ezek adagonként dobozolva mennek a hűtőbe, fagyasztóba. Így hétköznap egyszerűen csak kivesszük a dobozt és visszük magunkkal, vagy ha épp otthon vagyunk, akkor megmelegítjük és megesszük. Azzal, hogy párhuzamosan főzök sokfélét, úgy látom, rengeteg időt is megtakarítok, no meg lehet a héten válogatni, mikor mit ennék. A menü főleg főzelékekből, sült húsokból, rakott zöldségekből áll, esetleg pörkölt, bolognai spagetti, de ez viszonylag ritkán. Két-háromféle levest is megfőzök, de azt otthon esszük vacsorára, mert ciki, ha kifolyik a táskába.

Kb. 40 ezer megy el a havi kajára, de ebből elég változatosan és egészségesen tudunk étkezni. Reggeli, vacsora általában hideg, szalámis kenyér, eseteg rántotta, melegszendvics, néha croissant. Vásárolni heti egyszer megyünk, olyankor mindent megveszünk a hétre egy hipermarketben. Így sokkal olcsóbb, mint lerohanni a kisboltba és kétszeres áron megvenni ugyanazt.

Mindenképpen érdemes megtanulnod főzni, ha még nem tudsz, ennyiből ugyanis otthon főzve tényleg olcsón tudtok jókat enni és csak egy kis tervezést igényel, de abba pár hét alatt bele lehet rázódni, utána automatikusan megy.

A rezsin ésszerű keretek között spórolunk, pl. nem kapcsoljuk be a számítógépet, ha csak netezni akarunk, arra elég a netbook, ami kevesebbet fogyaszt. Nem folyatjuk ész nélkül a vizet, nem fűtünk nyitott ablak mellett, satöbbi.

Maradt így kb. 40-60 ezer forintunk. Ebből lejön még a bérlet, ami fix, a maradékból lehet az egyebeket csinálni.

Rendszeresen szórakozunk, de az olcsó formákat választjuk, pl. moziba nem megyünk, inkább megnézzük otthon a filmet, de színházba gyakran, a karzatra egy ezresért be lehet menni, ez egy hónapban egyszer igazán belefér. Pókerezni szoktunk elmenni baráti társasággal, ez azért jó, mert a beugrót általában visszanyeri valamelyikünk, tehát ingyen van. Mindig tartok otthon finom, minőségi teákat, kávékat, süteményeket, így a barátnőimmel nem megyünk el beülni valahová teázni, hanem egymáshoz megyünk el látogatóba, így az ilyen akciók igazán olcsók. Kb. ezer Ft-ból két-három barátnőm is meg tudom vendégelni, egy teaházban csak a saját fogyasztásom többe kerülne.

Bulinál is a házibulikat preferáljuk, bár sokszor nem lehet megoldani, de ha elmegyünk valahová, akkor kikötjük, hogy ennyit lehet költeni és pont. Több pénzt nem is viszünk magunkkal, mert könnyen elúszik.

Rengeteget lehet spórolni, ha a városban nem veszel semmit, itt is előre kell gondolkozni, hogy legyen nálad innivaló, ne kelljen 250 Ft-ért venni egy félliteres ásványvizet, ha megszomjazol. Egy csoki is legyen a táskádban (vagy bármi, ami kis helyen elfér és energiát ad), hogy ha farkaséhes lennél, ne hagyj ott egy rakás pénzt a fornettiben. Egyszer kiszámoltam, csak minden reggel vettem reggelire egy májas bigyót, néha mást is, ez 5 ezer Ft-ot jelentett havonta. Míg ha otthon reggelizem, ugyanez a töredékéből kijön.

Ruhát, cipőt, egyéb használati cikkeket ésszel, meggondolva kell vásárolni. Tipikusan szezon végén, amikor a nagy leárazások vannak.

És a legfontosabb: tűzzétek ki, mennyit tennétek félre havonta, és hó elején tegyétek félre. Így egyrészt a maradékot bűntudat nélkül elverhetitek, másrészt ha hó végén akarjátok félretenni, azt már nyilván megtapasztaltad, hogy nem marad mit.

Érdemes megnézni ezt az oldalt: [link] van rajta néhány hasznos ötlet.

2011. okt. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
34%

Akkor nem értetted a válaszom. Nem bűvésztrükk kijönni 100 ezer ft-ból, ha spórol az ember.

Az más tészta, hogy nálunk tágabb a keret, ettől függetlenül a szükséges dolgokra nem költünk többet 100 ezer ft-nál (rezsi, kaja). Az más dolog, ha az ember költ szórakozásra, vagy szeretné berendezni az otthonát, esetleg félrerakni egy kis pénzt a gyerekeiknek.

2011. okt. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%

2 embernél 100 000, az már fejenként csak ötven.

Ez 1610ft naponta egy 31 napos hónapban, és akkor még nem vettél levegőt sem. Ott a rezsi, a kaja, a közlekedés (pesten 10 rugó 1 bérlet), csak hogy az alap dolgokat mondjam, és akkor még épp hogy el vegetálsz valahogy.

Ha van egy hiteletek is már az sem jön ki ennyiből, nem hogy elmenni valahová, meginni 1-2 sört.

Erre mondom hogy bűvésztrükk.

2011. okt. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Na, én vagyok a 100ezres emberke.


Egyxetemisták vagyunk a párommal, én havonta kb. 30 ezret keresek, párom úgy 60-70 ezret.

Lakbért, hitelt szerencsére nem kell fizetnünk, havi 30 ezer az EON, erre jön még rá a szemétdíj, ez őár ezer forint. Nincs gáz, gázpalackkal főzünk és villannyal fűtünk, plusz ugye villyanybojlerrel van a melegvíz.

A kaját heti szinten vásároljuk, ez kb. 6-7 ezer (hetente). Ruhát nagyon ritkán, kb. évete kétszer-háromszor veszünk (párom szülei szerencsére megveszik neki a cipőt, kabátot, ha úgy van).

UPC-t, internetet apám fizeti nekünk (ez még egy régi szülinapi ajándék volt tőle). Macskakaja, nyúlkaja havonta úgy 6-7ezer.

Tisztítószereket nem írom le, mert nagyon változó, nem tudnám most havi szintre lebontani, de mindig nagy kiszerelésben vesszük meg ezeket, vagy egyszerre sokat és több hónapra ezzel ki is pipáljuk.

Hozzáteszem, hogy mindketten dohányzunk, ugyan nem sokat, hetente úgy 3-4 doboz mindkettőnknek. Hetente-kéthetente még szórakozni is eljárunk, igaz, nem pina coladát iszunk, hanem vadászt.


Nagyjából ennyi, remélem, nem felejtettem ki semmit.

2011. okt. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!