Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Több műszakban dolgozók! Ti...

Több műszakban dolgozók! Ti mit tesztek, ha az új munkatörvényt úgy változtatják meg, hogy a fizetésetek jóval kevesebb lesz, maradtok a munkahelyeteken, vagy külföldre mentek?

Figyelt kérdés

Legutóbb azt olvastam,hogy a fizetéseket nem akarják csökkenteni,DE az alapbért megemelik ,hogy a pótlékok megszűntetésével (délutáni),csökkentésével (éjszakai) járó mínuszt kiegyenlítsék...

Lehet,hogy csak én vagyok a h@lye ,de nem értem ,ha ilyen bonyolultan akarják elérni ,hogy ugyanannyi maradjon a bér,akkor miért nem marad a régi pótlék-rendszer.


És akkor ezek szerint az eddig nappal dolgozók bére,ugyanazzal a képesítéssel is megemelkedik,ugyanannyi lesz,mint a folyamatosan éjszakázóké,holott mennyivel nehezebb az éjszakázás.


2011. szept. 9. 13:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én diplomás létemre dolgoztam gyárban, igaz csak két műszakban és egyszerűen utáltam! Azt a megaláztatást nem kívánom senkinek és tulajdonképpen kibökték a szemem tetves 75.000 Ft-tal! Ha még megvonják tőletek a pótlékokat én tuti ott hagynám őket! Nekem szerencsém van, mert jövő hónap elején megyek Angliába dolgozni, ott kaptam állást. De akik itthon maradnak annak nagyon szar jövőjük lesz sajnos!
2011. szept. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Így van ahogy írtad!


Én is külföld felé kacsingatok,csak nehezen szánom rá magam :-( .


Sok sikert Angliában ,váljanak valóra az elképzeléseid!

2011. szept. 9. 13:43
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Kösz! Neked meg kitartást az itthon maradáshoz! Kinn legalább a szakmámban fogok dolgozni(informatika), az itteni pályakezdők fizetéséért, de legalább megbecsülik a munkámat és fel tudom építeni az életemet. Nem milliomos akarok lenni, hanem egyszerűen azt akarom, hogy ne legyenek mindennapos anyagi gondjaim és ne legyen luxus néha egy egy kávézóba való beülés vagy étterem, meg persze a nyaralás.
2011. szept. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagyon-nagyon szeretnék elmenni, itthon egyre csak lehetetlenül el a családunk helyzete, míg a végén nem tudom, hol fogunk kilyukadni. Kb. az utcán, ha tényleg bejön, amikkel "fenyegetnek"... :(
2011. szept. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi lenne?


Dolgozunk kevesebb bérért. Persze a munkahelyek adnak némi kompenzációt de természetesen nem 100%- ot.


Hiszen van kire mutogatni, hogy hát mi nem tehetünk róla a kormány ilyen helyzetbe hozott. De mi nem vagyunk olyan megátalkodottak, hogy teljesen véreteket vegyük, mi jó emberek vagyunk.


Oszt annyi.


..és mint midig az országos átlagfizetésekről kimutatható, hogy emelkedett...


Ökörköri

2011. szept. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Felpaprikáztál azzal amit írtál!

Bírka egy nép vagyunk!!!

2011. szept. 9. 20:28
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát sajna ez van illetve lesz.


Ökörköri

2011. szept. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!