Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van, aki busszal, vonattal,...

Van, aki busszal, vonattal, vagy más tömegközlekedéssel megy nagybevásárolni, mert nincs autója?

Figyelt kérdés
2011. nov. 1. 08:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Én gyalog vagy kerékpárral megyek,mert nincs autóm.
2011. nov. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én itthon (vidéki megyeszékhely) általában gyalog megyek bevásárolni, mert minden pár perc sétányira van. A piactól kezdve a hipermarketig szerencsére olyan helyen lakunk, hogy minden szinte a szomszédban van. Egy csomó multi is települt egymás mellé, ami nekünk szinte az utca vége.

Ha olyan speciális dologra lenne szükségem, amit nem kapok meg a közelben, vagy ha olyan akció van valahol, akkor vagy jártamba-keltemben elmegyek arra busszal, vagy ha nagyobb, nehezebb dologról van szó, vagy ha nagyon kiesik a hely, akkor autóval.


Ha Budapesten vagyok, ott muszáj buszoznom. Van autónk is, de mivel a vonaton kedvezményem van, így autóval oda-vissza 500km-t utazni a mai üzemanyagárak mellett kész ráfizetés lenne. Még ha többen megyünk akkor is. Így marad az IC.

A városon belül pedig BKV. Az ilyen nagyobb bevásárlóközpontok jellemzően nem a belvárosban vannak, hanem kint valahol a Budapest tábla után. Oda meg általában busz jár.

Az mondjuk igaz, hogy télen, hidegben, fagyban, sötétben fél órákat ácsorogni szatyrokkal a kézben nem túl kellemes dolog.

2011. nov. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nyáron adtam el a kocsimat, mert már megérett a cserére. Azóta mi is így vásárolunk be, igaz klasszikus nagy bevásárlást nem tartunk. Mindig azt vesszük meg, amire éppen szükség van, hogy könnyebb legyen hazavinni. Viszont remélem, hogy hamarosan találok egy számomra elfogadható árú, korú, felszereltségű, állapotú autót. Lehet, hogy gonosz leszek, de ennek a tervnek jól tesz a végtörlesztés, hiszen sokan áron alul szabadulni akarnak a kocsijuktól. Tudom, hogy nem szép dolog más kárán nyerészkedni, de ez van.
2011. nov. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem nyerészkedsz, mert annyiért adják el, amennyiért akarják és amennyiért nekik tetszik. Nem te kényszeríted rájuk. Inkább örülhetnek, hogy van egy vásárló is a piacon mostanában.


Visszatérve a kérdésre, olyan klasszikusnak mondott nagy bevásárlásokat én sem szoktam tartani. Még akkor sem ha autóval vagyok. Általában előttem a pénztárnál mindig hatalmas, púposra megrakott "talicskákkal" szoktak állni és simán kifizetnek 40-50-60 ezer forintokat.

Na én ilyet nem szoktam csinálni soha. Inkább elmegyek majdnem minden nap vásárolni, de általában 2-3, maximum 4-5 ezer forintnál ha olyat veszek, egyszerre nem szoktam többet költeni.

2011. nov. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én gyalog járok bevásárolni a kocsimat 10éve eladtam és nem is szeretnék másikat, nagyon utáltam. Szerintem a kocsi az ami elidegenitette az embereket egymástól mert mi is történik beszállok a ház előtt és kiszállok a célnál igy nem találkozok emberekkel max a pirosnál. Ha el kell jussak valahová és vonatra szállok emberekkel találkozom beszélgetünk és jól érezzük magunkat. Az autóban magányosnak éreztem magam ezért nem kell.
2011. nov. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Autónk nekünk sincs, szüleim győzködnek, hogy rakjuk le a jogsit, de megmondom őszintén nem szívesen tenném - nem a pénz miatt.
2011. nov. 1. 12:03
 7/9 anonim ***** válasza:
Bár van autóm,de mivel egy ideje egyedül élek, valamint minden sarkon van valamilyen árhuház, gyalog vásárolok, csak két sarkot kell cipelnem. Nagyobb vásárlásnál azért kocsival megyek.
2011. nov. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

amíg nem volt kocsink, addig gyakran kellett vásárolni járni, mert egyszerűen nem bírtunk annyi cuccot hazahozni egyszerre, hogy elég legyen.

most egy héten egyszer tartunk egy kiadósabb bevásárlást, de 2-3 naponta megyünk vízért, mert az ugye hamar fogy :)


nem volt valami nagy élmény anno cipelni a mosóport, vizet, más nehéz cuccokat, szóval én örülök hogy van autónk. nem mellesleg olyan helyekre is eljutunk vele, ahova a busz nem visz, és persze jóval gyorsabb és kényelmesebb, néha még olcsóbb is.

2011. nov. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem 11 éve van jogosítványom. (Ebből gyorsan kiszámítható, hogy 28 éves vagyok.) De nem járok autóval szinte sehova. Sőt, saját autóm sincs. Ha feltétlenül szükségem van egy autóra, mert pl olyan nehéz dolgot akarnék szállítani, akkor kölcsönkocsival járok. Pl szüleimével, egy-egy alkalomra.

De, azt nem bántam meg, hogy annak idején letettem a jogsit. Pl mikor állást kerestem, akkor is több helyen is külön feltétel volt, hogy legyen jogsim. Ezen én is meglepődtem, mert nem sofőrnek jelentkeztem. D mivel olyan volt a feladat, hogy céges autóval kellett kijárni különböző helyszínekre, ezért elvárás volt.

Szóval soha nem lehet tudni, mikor jön jól. Egyszer kell csak letenni és ha nem használod, akkor sem kerül később semmibe, hogy megvan. Leszámítva 10 évenként a hosszabbításra azt az elenyésző pár ezrest.

2011. nov. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!