Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van joga a szomszédnak engedél...

Van joga a szomszédnak engedély nélkül a közös kerítésünk mellé (közvetlenül) felépíteni egy 3m magas tárolóhelyiséget, ami engem zavar a "kilátásban"?

Figyelt kérdés
2011. nov. 1. 14:25
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
miért ne lenne? az ő földje.
2011. nov. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
36%

NINCS JOGA!!!...


1./ Engedély nélkül semmit nem építhet a saját telkén!...


2./ Az Építésügyi Szabályzat szerint még építési engedéllyel sem építkezhet közvetlenül a kerítés mellé, szabály szerint csak 3 méterre lehet az építmény a kerítéstől!!!...


3./ Ha benyújtja a helyi Önkormányzatnak az építési engedélyt, akkor erről a telekszomszédot is értesítik és csak akkor kaphat engedélyt, ha a szomszéd is beleegyezik az építésbe!...


4./ Engedély nélküli építkezést bejelenthetsz a helyi Önkormányzatnál és ha ez a jogaidat sérti, akkor bontási határozatot hozhatnak az épületre (és megbírságolják az illetőt)!...

2011. nov. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
51%
Ez hülyeség én is építettem 4M-es kerítés, leszerom ,hogy ki mit gondol.
2011. nov. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
38%

14:48-nak


Persze építkezhetsz engedély nélkül és lesz*arhatod az előírásokat, de akkor ne csodálkozz, ha majd megbírságolnak és lebontatják veled az engedély nélkül felhúzott építményeidet...


A boltba is bemehetsz lopni, de számolj vele, hogy ha elkapnak, akkor sittre kerülhetsz... :-))

2011. nov. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%
Önkormányzat függő igazából. Pl. a mi városunkba nem kell a szomszéd engedélye, de élhet panasszal, amit kivizsgálnak és a kerítés mellé is építhetsz.
2011. nov. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Minden ellenkező értelmű válaszszal szeben: bizony léteznek építési engedély és bejelentés nélkül végezhető építési tevékenységek is. (ide sok minden tartozik csak példák: a max 30 m3-es épített medence, a 20 m2 alatti lábon álló kerti tető, a kerti kemence, az állatkifutó, a kerítés...)

Jelen esetben minden engedély nélkül, jogszerűen épülhetett meg a szomszéd házikója, ha megfelel ennek a definíciónak:

- 10 m2 vagy annál kisebb bruttó alapterületű és

- 2,5 m vagy annál kisebb *építménymagasságú,

- huzamos emberi tartózkodásra nem alkalmas vagy nem emberi tartózkodására szolgáló építmény (pl. állattartási

építmény, vadetető, árnyékszék, mozgatható WC)

2011. nov. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hát ez érdekes. A másik kerítésének a tövébe lehet közvetlenül ilyen zavaró építményeket felépíteni?

Mi van akkor, ha a szomszéd a közös kerítés mellett közvetlenül a teljes hosszában felépíti ezeket az engedély nélkül felépíthető építményeket. Ugyanis most közölte velem, hogy ez még semmi amit most csinált, mert mellette még teljes hosszában beépíti a kerítésem mellett valami tetőterasszal. Ezáltal nekem teljesen megszűnik a kilátásom, az udvaron gyakorlatilag csak az az ő "építményeiben" lehet gyönyörködni, mert amúgy az én udvarom elég kicsi. Ráadásul a mostani építményét rikító citromsárgára le is festette, illetve festi. Mondjuk a sárga színhez való ragaszkodását megértem...:)


Ez mikori törvény, hogy közvetlenül a közös kerítés mellett teljes hosszában lehet építkezni, de csak "bizonyos meghatározott bungalókat"? Gondolom valami új keletű dolog lehet, mert ez így iszonyú csúnya és nyilvánvalóan mindenkit zavar, ha a kerítése mellett, annak gyakorlatilag a meghosszabbításaként különböző kócerájokat felépítenek, hiszen az onnantól az ő udvarának, mintegy az életének a része is lesz.

Ez olyan mintha én hozatnék mondjuk egy nagy darut, és felállítanám az udvarom közepén, hogy mától fogva a szomszédaim ezt lássák, ha kinéznek az ablakukon.

2011. nov. 1. 19:44
 8/8 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem egyszerűbb lenne, ha bemennél az önkormányzathoz, és ott járnál utána ezeknek a dolgoknak. Sokszor önkormányzatonként eltérnek ezek a jogszabályok.
2011. nov. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!