Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A padláson észrevettem, hogy...

Alex25 kérdése:

A padláson észrevettem, hogy a gerendák kezdenek repedni. Meg lehet oldani ragasztással, hogy még egy darabig ne kelljen cserélni? A repedés nem vészes.

Figyelt kérdés

erre gondoltam:

[link]


[link]


2011. nov. 1. 21:16
 1/6 anonim ***** válasza:
A nagyszüleimnél is van egy gerenda ami rosszalkodik, Azt két fém lemezzel erősítettük meg ideiglenesen. Én is ezt javaslom, ja és ha rá tudod szánni az időd javaslom hogy kend le valami festékkel hogy ne korhadjon szét olyan gyorsan ha esetleg beázás miatt időnként vizesedik.
2011. nov. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk a gerendák nem, csak a szarufák vannak fából. Azokon szinte mindegyiken van hosszanti repedés. De mindkét szomszédomnál hasonló a helyzet. Az egyikük most cseréltetett tetőt, de a repedt szarufákat nem cserélték ki nekik. Az ő házuk is hasonló korú a miénkkel, 25-30 éves. A másik szomszéd háza kb 10 ébes, neki is ugyan úgy reped.

Ebből nem hiszem, hogy akkora égető probléma lenne ez. A miénk sem most repedt meg. Már legalább 15 éve ilyen és semmi probléma nem származott belőle.

De ha valaki azt mondja hogy azonnal cseréltessek komplett tetőt, mert össze fog dőlni, akkor ne fogja vissza magát.

Amúgy meg szerintem az a melegragasztós cucc, nem fogja megfogni. Nem igazán erre való.

2011. nov. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2011. nov. 1. 21:55
 4/6 anonim ***** válasza:
Miért reped? Ha túl van terhelve, dúcold alá. Ha nem megy hívj egy asztalost, kb fél óra, és végleges is maradhat.
2011. nov. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az idő vasfoga...
2011. nov. 1. 22:19
 6/6 anonim válasza:
100%
Egyszerűbb oka van. A fa (ki)szárad és megreped. Ez általában statikailag számolva és tervezve van. Nem befolyásolja a teherbírási képességét. Inkább csak a rovar és gombavédelem miatt érdemes kezelni ezeket a repedéseket.
2013. jan. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!