Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Párologtató jó megoldás...

Párologtató jó megoldás száraz levegőre?

Figyelt kérdés

Rettenetesen száraz a levegő a lakásban, állandóan por van, pedig naponta porszívózok és hetente többször is port törlök.

Tüdőembóliám volt, elég ramaty állapotban van tüdőm és félek, hogy egy ez a száraz-poros levegő nem lesz jó hatással az egészségemre. Esténként sokat kapar a torkom és köhögési kényszerem van.

Láttam egy szuper elektromos párologtatót, kis méretű asztalra rakható (1 adag vízzel 4 órán keresztül párologtat) és lehet bele illóolajat is tenni. Viszont eddig az ára visszatartott, de az egészségem jelen pillanatban fontosabb.

Szerintetek használna valamit?


2011. nov. 6. 10:00
 1/6 anonim válasza:
arra nem nagyon mi csak illatosításra használjuk
2011. nov. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem az egész lakásra keresem, csak a szobámra. Illóolaj csak egy plusz funkció benne. Amolyan ködgép szerűség (basszus nem tudom jól megfogalmazni). Szóval bele a víz és nyomja ki a párát ilyen ködös szerűen.
2011. nov. 6. 10:21
 3/6 anonim ***** válasza:
Valamit javít a helyzeten de nem a legjobb. Nekem a hálószobámban szokott ilyen lenni mert többször előfordul hogy száraz a levegő és a párologtató kicsit segít rajta. Nekem van ilyen készülékem azzal szoktam ezt csinálni, de a nagyapám módszere az ha fémtálkába vizet teszünk a radiátorra az is egy megoldás.
2011. nov. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen én is a vízes megoldásra gondoltam, de itt csak padlófűtés van. Gyakran szellőztetek: reggel jó órát, délután is kinyitom és este lefekvés előtt még a fürdőszobában pepecselek addig is, de még mindig nem az igazi.

Már semmi ötletem sincs, ami javítana a helyzeten. Ezért gondoltam erre a kütyüre. Elvileg lehet rajta olyat is állítani, hogy este fél órát menjen és magától lekapcsol.

2011. nov. 6. 12:07
 5/6 anonim ***** válasza:

ha valami félreeső sarokba leraksz a padlóra egy fém vagy kerámiatálba vizet az pont elég. esetleg többet, ha szükséges.

szerintem felesleges drága kütyüket venni, ha csak nem az orvos kifejezetten nem javasolja.


amikor panelba költöztem nekem is elég száraznak tűnt a levegő. vizes törölközőket terítettem a radiátorra, aztán amikor megszoktam, már elég volt egy kis tálba víz.

2011. nov. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szuper, ez nagyon jó ötlet!

Az orvosom javasolta, mert nagy esélyem van az asztmára, így meg hogy fél tüdőm van, nem lenne túl szerencsés. Esténként sópipázok, de hát az édeskevés.

Drága...hát a fizetésemet nézzük drága, ha meg az itteni árakat (külföldön élek) akkor meg olcsó.

Viszont akkor előbb megpróbálom tálkával, legalább az én szobám (többen lakunk együtt) ne legyen ilyen száraz.

Ha rakok bele illóolajat, lesz illat is?

2011. nov. 6. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!