Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért árad csatornaszag...

Miért árad csatornaszag esténként/éjszakánként a lefolyókból?

Figyelt kérdés
Két fürdőszobánk van, minden lefolyóba öntöttem egy-egy liter lefolyótisztítót, hagytam hatni több órát, és mégis pár naponta esténként már brutál pöce szag van az egész házban. Hiába nyitogatom meg a csapokat, öntök mindenhova hypót. És miért csak este/éjszaka? Nappal sosincs bűz. Valaki mondja meg mit tegyek, mert totál kivagyok. Jelenleg az összes túlfolyót leragasztottam, dugókat bedugtam.
2011. nov. 11. 16:51
 1/8 anonim ***** válasza:
valamelyik bűzelzáróban nincs víz és ezért jön vissza a szag.ellenőrizd mindet.valószínű,hogy a talajszifonból jön,mert oda folyik a legkevesebb víz és ezért ez szárad ki a leghamarabb.
2011. nov. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor verhetem szét mindkét kádnál a csempét? Ugyanis nincs "szerviznyílás"... Csak ez a módja?
2011. nov. 11. 17:17
 3/8 anonim ***** válasza:
nálunk huzat volt a szennyvízvezetékben,és az mindig leszívta azt a néhány milliméteres vízoszlopot a padlóösszefolyókból,amiknek a csatornaszagot kellett volna blokkolni
2011. nov. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És mit tettél ez ellen? Nálunk is mintha "huhognának" vagy hát susognak a lefolyók.
2011. nov. 11. 17:31
 5/8 A kérdező kommentje:
Jah, amúgy padlóösszefolyó csak az egyik fürdőben van, rendszeresen öntök bele hypót, meg tettem rá. És miért csak este/éjszaka jön a bűz?
2011. nov. 11. 17:38
 6/8 anonim ***** válasza:
ha huzat van a szennyvízvezetékben,akkor teljesen mindegy,hogy hipó volt a szuezben vagy víz,a huzat mindegyiket kiszívja és máris föl tud jönni a vezetékből a szag a lakásba
2011. nov. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos ezt tapasztaltam. Hiába bármi vegyszer. De továbbra sem értem, miért csak éjjel???

Köszönöm az eddigi válaszokat, remélem írtok még, hátha megfejtjük közösen ezt a rejtélyt.

2011. nov. 11. 19:51
 8/8 anonim ***** válasza:

Minden kádnak,mosdónak van egy szifonja amiben kevéske víz zárja el a bűz útját a csatornahálózat felől.


Ha rosszul rakták össze és emiatt nagyon kicsike viz van benne (és ezt a csatorna minimális huzatja kiszippantja belőle),vagy egyáltalán nincs vízzáró szifon,vagy a levezetőcsőben egy ívkanyarulat legalább,akkor önthetsz bele akármilyen vegyszert a bűz mindig megjelenik.

Bontani kell majd, mert valamit nem jól terveztek/csináltak meg.

2011. nov. 12. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!