Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tulajdonképpen mire való az...

Tulajdonképpen mire való az öblítő?

Figyelt kérdés
Csak illatosít? Vagy mi?
2011. nov. 12. 00:42
 1/8 anonim válasza:
21%
nem. tísztít is,mint a mosópor,csak ez nagyobb koncentrátumban tartalmaz illatanyagokat.
2011. nov. 12. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
34%
Semlegesíti a ruhában levő egyes anyagokat, kémiailag.
2011. nov. 12. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

Jó a kérdésed.

de mindjárt meg is cáfolnám az előző két válaszolót

-"tisztít mind a mosópor"-nem ez sajnos nem igaz

-"semlegesít"- nem semlegesít sajnos semmit

egy haszna van csupán : ad egy illatot a göncöknek.

2011. nov. 12. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%

Csak illatosít. A mosóport állítólag közömbösíti,de egyúttal bevonatot képez a ruhákon. Ezért vesztik el az öblítőtől a ruhák a nedvszívó képességüket. Mivel vegyszer,a bőrt irritálja. Van,aki allergiás rá. A környezetet is szennyezi.

A gyártóknak érdeke csak,hogy használjad.

Okosabb öblítő helyett ecetet használni. Igaz,akkor nem illatosak a ruhák,de nedvszívók maradnak. Tiszta illatuk lesz,és a mosógép sem lesz vízköves.

2011. nov. 12. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

Az öblitö egyrészt illatosit, másrészt a textilszálakat bevonja egy filmszerü réteggel, amitöl simább lesz a felülete. Ezáltal nem vesz fel (annyi) vizet, tehát olyan lesznek a ruhák, mint a rosszabb fajta müszálas anyagból készültek volna.

Ugyanez a bevonat a mosógép belsejében is lerakódik, és idövel egyre rosszabbul mos. Rengeteg allergia oka az öblitö, csak erre jóformán senki sem gondol.


Ha azt akarja valaki, hogy sokáig szépek és puhák maradjanak a ruhái, akkor nem öblitöt, hanem ecetet használjon (1 ek ecet az öblitö helyére). A mosógép is tovább marad jó, a ruhákat is kellemesebb viselni, és az ecetszag nem marad meg a ruhákon - mármint ha rendesen müködik a mosógép. Mellékesen az ecet a legjobb szagtalanitó szer, és a ruhák szinét is felfrissiti. (A textiliparban is ezt használják a szinek rögzitésére)


egy textilmérnök

2011. nov. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
en imadom az oblitok illatat! mi van ha az oblito melle ecetet is teszek?
2011. nov. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
14%
A harmadik válaszoló egy lúzer... mégis hogy lehet,hogy kézi mosásnál kiszed minden foltot,ha nem mosógépet használsz? Asshole...
2011. nov. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
19%

Egy átlagosan szennyezett ruhát a tiszta víz is kitisztít. Azért érzed úgy, hogy az öblítő is megteszi. De öblítő nélkül is tiszta lenne.


Egyébként az öblítő szerintem semmire nem jó, csak ad egy érzést annak, aki szereti. Én speciel utálom az pblítős ruhákat, olyan mű a tapintásuk. Kipróbáltam néhány fajtát, de egyiknek sem tetszett a szaga. Szóval megmaradtam a mosóporos mosásnál, időnként ecettel. Ennek vannak olyan pozitív hozadékai, hogy soha nincs a mosógépemben olyan gusztustalan trutyi, amiről itt szoktak írni, hogy hogy szedjék ki, és amit nem is értek, mert én olyan gépbe be nem tenném a ruháim. A trutyit ugyanis az öblítő csinálja, és amikor bepenészedik a mosógép, az is az öblítő miatt van. (előző mosógépünk egy évet állt lezárva a lakásban, mielőtt elvitték, félve nyitottam ki, de csak kicsit állott szaga volt, ami egy órán belül elmúlt, penész egy csepp sem. itt írta régebben valaki, hogy bement a kórházba szülni, és mire hazaért, tiszta penész lett a mosógépe.)

Igazából az öblítő allergizál, megromlik, gombatenyészet, ennyi hátrányt nem ér meg szerintem az, hogy illatosak lesznek tőle a ruhák.

Amúgy persze könnyen beszélek, én imádom az ariel illatát, de amíg nem azt használtunk, addig egyszerűen beparfümöztem a szekrénybe, mire felvettem a ruhát, nagyon finom illatos lett.

2011. nov. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!