Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ti mikor zárjátok le a cserépk...

Ti mikor zárjátok le a cserépkályhát? Ha még van benne parázs vagy ha már nincs?

Figyelt kérdés
Mindenki mást mond, nem tudom hogyan csináljam. Valaki azt mondja hogy legyen benne parázs és úgy zárjam le, valaki pedig azt mondja, hogy csak és kizárólag akkor ha már nincs benne parázs. Én eddig akkor zártam le ha már nem volt benne parázs mert azt mondták nekem hogy kilövi a cserépkályha tetejét ha parázzsal együtt zárom le. Akkor mi az igaz?

2011. nov. 12. 12:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Akkor célszerű lezárni mikor parázs van benne, tehát már nem ég csak izzik, ha megvárod míg totál leég akkor már csak a csempéknek átadott hőt tudod valamelyest megőrizni, ha marad benne parázs akkor az a lezárásnak köszönhetően sokkal lassabban alszik ki és így tovább ad meleget, nem fogja szétnyomni a kályhát ne aggódj.
2011. nov. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A cserépkályhát én is akkor zárom le, amikor már a tűz teljesen leégett benne, de még parázslik. Fontos, hogy az ajtók jól zárjanak.

Ha megvárod, amíg teljesen kialszik (lefeketedik) a tűz, akkor a kéményhatás és a beáramló levegő sok értékes meleget kivisz a kályhádból a kéményen keresztül a szabadba, ahelyett, hogy a lakásodat fűtenéd vele.


Miért vinné ki a kályha tetejét, ha lezárod az ajtókat? A legmelegebb hőfok a lánggal égés közben éri a kályhát. Amikor már csak parázs van, akkor az is melegít persze, de már nem olyan intenzíven. Ekkor kell az ajtókat lezárni. Ezzel nem lett zárt a rendszer, mert a kémény felé még nyitott maradt.

Tehát semmiképpen nem keletkezhet benne olyan nyomás, ami a kályha tetejét kilőné!!! Nincs is mi okozza ezt a hatást. Nem tudom, aki ezt mondta, mire érthette, megfoghatatlan...

2011. nov. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!