Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Meg lehet úgy fázni, ha...

Meg lehet úgy fázni, ha reggelre lehűl a lakás 14-15 fokra, mert nincs központi fűtés?

Figyelt kérdés
Ahogy éjszaka kialszik a kályha, reggelre teljesen lehűl a lakás.
2011. nov. 14. 00:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
53%
" Meg lehet úgy fázni, ha reggelre lehűl a lakás 14-15 fokra,... "
2011. nov. 14. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
53%

bocs ,pont a válasz maradt le :

igen

2011. nov. 14. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%

Nem. Nagyanyáink idejében is kályhával fűtöttek. Sokszor reggel a mosdótálban befagyott a víz,még sem fázott meg senki.

Ha felkelsz,akkor ne szaladgálj sokáig egy szál pizsamában,hanem mielőbb öltözz fel. Akkor biztosan nem fogsz megfázni.

2011. nov. 14. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk központi fűtés van,de éjjel csak 16 fokban alszunk. Nappal sincs 20-21 foknál több,mégsem fázunk meg.
2011. nov. 14. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Túl lehet élni megfázás nélkül.

Ahogy a 3as válaszoló írta, nagyanyáink idejében....

Hát, még mi is így fűtöttünk gyerekkoromban. Már felnőtt voltam, amikor központi fűtést szereltettek a szüleim. Pedig én valószínűleg nem lehetnék korom szerint a nagyanyátok (48 vagyok) Talán ha nagyon sietek...

Na, visszatérve a kérdésre: tegyél az ágyadhoz, ágyadra egy köntöst és azt vedd fel ha felkelsz éjszaka, vagy reggel. Azért fázhatsz meg, mert kiizzadsz éjszaka és úgy kelsz ki a hidegbe.

2011. nov. 14. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
77%
Amikor gyerek (25 éve) voltam, nálunk nem volt, csak kályhafütés, és télen reggelre rendszeresen megfagyott benn a kancsókban a viz (vezetékes vizünk sem volt), ennek ellenére - vagyis szerintem éppen ezért, soha nem voltunk megfázva. Amióta központi fütésünk, eleinte állandóan betegek voltunk, idöközben beállitottuk, hogy nappal nax. 20 fok van, éjjel 14-16 fok, és azóta semmi bajunk. Természetesen nem egyzal bugyiban kell aludni, hanem pizsamában, meg paplannal takarózni.
2011. nov. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Gyerek-koromban mi is kályhával fűtöttünk, éjszakára jól betakaróztunk, ha mégis fel kellett kelni, a lábunkhoz volt téve minimum egy kardi, és azt rögtön magunkra vettük.

Most, hogy konvektorral fűtök, éjszaka nem bírom a meleget, lefekvés előtt kiszellőztetek, reggelre a lakásomban 14-16 fok van, és tökéletesen érzem magam. Megfázásnak nyoma sincs!

2011. nov. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
41%

Hát szerintem pedig igenis meg lehet fázni, főleg ha az ember nincs hozzászokva. Én ha hidegben alszom, a fejemen keresztül reggelre teljesen megfázom, mert könnyen lehűl a szervezetem. Nálunk távfűtés van, és amíg nem kapcsolták be, volt hogy téli sapkában kellett aludjak, ami nem igazán 21. századi megoldás, azt hiszem.

Miért nem oldjátok meg, hogy ne hűljön ki a lakás? A szüleimnél kazán van, ők pl. úgy csinálják, hogy még este 11-éjfél között apukám lemegy és rak a tűzre, reggel 5 körül kel anyukám és akkor ő is ránéz. 5-6 órát meg ki kell bírnia egy háznak.

2011. nov. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
62%
ha hozzá vagy szokva nem, anyukám 20 éve minden este leveszi a fűtést 14-15 foka nappal pedig fel 20-ra és egészen addig még saját központi fűtéses lakásba (ahol nappal 28 este 24 fok van) nem fáztam meg soha....mos akár hányszor hazamegyek orrfolyásos leszek :(
2011. nov. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
nálunk tavaly két hétig nem volt fűtés és volt hogy csak 8 fok volt egész nap a lakásba..semmi bajunk nem lett de gondolom ez függ attól is hogy milyen erős a szervezeted.
2011. nov. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!