Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A felújított iroda padlófűtése...

A felújított iroda padlófűtése miért nem működik?

Figyelt kérdés

A termosztát magyar: egy háromállású kapcsoló és egy hőfok állító van rajta, egyszerű szerkezet.

Amikor a * jelzésre, azzal a felső állásra van kapcsolva, akkor pörgeti is a villanyórát rendesen, az alsó álláson már kevésbé (de még így is gyorsabban mint kikapcsolt állapotban), középállásban sehogy sem pörög, a kezelési útmutató szerint is ebben az állásban van kikapcsolva a fűtés. A lényeg az, hogy amikor max-on van és elvileg fűtenie kéne és az óra is pörög, akkor nem fűt - sehogy sem. Kövezett a padló és jéghideg marad bárhová is kapcsolom a termosztátot. Valaki járt már így? Mi a megoldás? Mi pörgeti a villanyórát, ha nincs fűtés?


2011. nov. 15. 14:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Mivel padlófűtés, idő kell neki, hogy a padló átvegye a meleget. Gondolj arra, hogy a fűtővezeték fölött még néhány centis betonréteg is van + a padló. Ezeknek mind át kell melegedni.
2011. nov. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ;

1 órát vártunk és utána is jéghideg volt a kőlap mindenhol. Azután lekapcsoltuk, mert minek pörgesse tovább az órát? Ha ennyi idő múltán még csak halványan sem érezhető langy, akkor megette a fene a padlófűtést :(

2011. nov. 15. 15:48
 3/9 anonim ***** válasza:

hívj ki szakembert!


majd ő rájön a hiba okára.


ha akarod tudok ajánlani Budapesten.

2011. nov. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hát ebbe nem bonyolódnék bele, én csak mint alkalmazott próbálok utánajárni, még mielőtt az derülne ki a főnököm számára, hogy én kezelem rosszul a termosztátot.

A "szakembereit" ő hozta a felújításkor, villanyszerelő apa-fia páros szerelte be a fűtést. Először egy olyan termosztátot raktak fel, amibe elfelejtettek elemet tenni és nem is szóltak senkinek a cégnél, hogy anélkül nem fog menni, plusz nem tudták a kezelési utasítás szerint beprogramozni sem. Állítólag rossz volt, ezért kicserélték erre az egyszerűbbre, de mivel ezzel sem megy a fűtés, azt gondolom, hogy a régi termosztátnak semmi baja sem volt. Most viszont mindenkire fogják, hogy miért nincs fűtés: rosszul van kapcsolva, a burkoló elrontott valamit...ilyesmi. A villanyóra pörög, tehát a padlófűtés fűt. Én pedig továbbra is olajradiátorral próbálom megoldani a fűtést, csak annak 1 óra kell, mire felfűti a helyiséget. Egyébként az apa-fia párosból a fia azt mondta, hogy a padlófűtés sem lesz olcsóbb mint az olajradiátor.

2011. nov. 16. 11:05
 5/9 anonim válasza:
Ha pörög a mérő,felvétel is van. Tehát várni kell.A hideg vízzel teli bojlerből sem jön meleg víz 20perc múlva.
2011. nov. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Isnyuka,

hárommal feljebb leírtam, idézem ismét:

"1 órát vártunk"

Vagy ez szerinted még mindig kevés? Mennyit kéne várni és pörgetni az órát?

2 centi ragasztó van a rendszeren és a kőlapban sincs semmi extra.


Egyébként a bojlerből 20 perc múlva is már jön valami melegvíz-féle, ami annak a jele, hogy legalább elkezdte fűteni a vizet.

Akinek van padlófűtése, az tudja, hogy 20 perc múlva már érzi a kövön a melegedést ha ráteszi a kezét (még ha nem is temperálta be a helyiséget, még ha nincs is 24 fok 2 méter magasban)

Én pedig azt írtam, hogy jéghideg marad a padló - és bár olyat nem írtam sehol, hogy csak 20 percet vártam, de még ha írtam volna is, ennyi elég kéne hogy legyen ahhoz, hogy a kő melegedjen.


Idézve a hasonlatodat: a bojler is ad 20 perc múlva meleg vizet, még ha nem is esik jól álldogálni alatta, de legalább érezhető a melegedés. Ennyi. És ugyanezt tudja produkálni a padlófűtés is.

2011. nov. 18. 08:26
 7/9 anonim ***** válasza:
A padlófűtésnek bizony jóval több időre van szüksége. Akár egy nap is kell neki, mert több nm. betont kell felfűtenie. A padlófűtés lassú.
2011. dec. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó, csak későn jöttél, eddigre kiderült, hogy valóban így van :)


[A padlófűtés beszerelését végző villanyszerelők szerint 1-2 óra elég kellett volna hogy legyen legalább arra, hogy kézrátétellel érezhető legyen némi melegedés. A hideg időre tekintettel ez könnyen érezhető lett volna, azonban semmi sem történt még 3 óra múltán sem, ezért kapcsoltuk mindig le, mert addig is veszettül pörgette az órát. Aztán oda jutottunk, hogy pörögjön bármennyire is, így kéne hagyni egész nap, de még utána is egész éjszaka, és reggelre tuti kiderül, hogy fűt vagy sem. Fűtött.

A szépséghiba csak az, hogy így nem lehetett nyugodtan szabályozni, levenni, mert aztán újra sokáig fűt fel, vagyis totál gazdaságtalan egy olyan irodában, ami lépcsőházban van, körbevéve cúggal, hideggel, hétvégén le kéne kapcsolni, majd hétfőn újra órákig várni a melegre.... Így aztán a padlófűtés feleslegesen lett beszerelve és vissza lett állítva a jóöreg olajradiátor, ami végül is 1 óra alatt mindig bemelegítette a helyiséget.

De az egész már nem érint, a munkaviszonyom megszűnt, most éppen kárörvendek :)]

2011. dec. 22. 11:10
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezen is lehet segíteni, egy előre programozható termosztáttal. Mondjuk pénteken munkaidő vége elött egy órával kapcsoljon ki, és vasárnap meg vissza, de a padlófűtésnél inkább maradjon a folyamatos fűtés.
2012. jan. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!