Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan ecetezzem a mosógépet?

Hogyan ecetezzem a mosógépet?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy 1vagy 2l ecethez mennyi meleg vizet öntsek és hagyjam úgy állni egy éjjelre,és hány fokon mossam át a gépet.
2011. nov. 16. 18:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

nem kell ezt túlreagálni

egyszerűen önts 20 % os egész üveg ecetet a dobba és indíts el egy hosszú programot úgy üresen 70 fokon

nem kell azt áztatni éjjelre stb.

a célnak megfelel.

gondolom vízkőmentesíteni akarod..

2011. nov. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi is így szoktuk, ahogy az előttem szóló írja, csak a legforróbb programmal (95 fok).
2011. nov. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha öblítő helyett ecetet használsz,akkor nem kell ecettel átmosni.
2011. nov. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hogyan is gondoltátok az ecettel való ölbítést? Milyen arányban a vízzel és nem lesz ecetszagúak a ruhák és abszoút nem kell akkor öblítő?
2011. nov. 17. 08:58
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha ecetet használsz öblítésre, ne keverd öblítővel, mert gyakran trutymóvá képes a kettő együtt összeállni. Csak simán ecetet tegyél az öblítőrekeszbe.


20%-os ecetből én csak kb. félig töltöm meg a rekeszt. Kkipróbáltam teljes telitöltéssel és akkor a ruháknak tényleg kellemetlenül erős ecetszaga lett, és még akkor is érezhető volt, amikor már felvettem magamra. Ha csak félig töltöm meg, akkor is érezhető nagyon enyhén az ecetszag, de az egészen kellemes az orrnak.


Én nem vagyok biztos benne, hogy öblítőként használt ecet képes a vízkövet leoldani, mert az eléggé csekély mennyiség és kb. arra elég, hogy a lúgos mosógélt vagy mosóport semlegesítse. De a további vízkőlerakódást biztos lassítja. És rozsdásodást sem okoz.

2011. nov. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!