Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi a legjobb időszak egy ház...

Mi a legjobb időszak egy ház teljes hőszigetelésére? (részletek)

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy most szeretném hőszigeteltetni(hungarocel stb..) a házamat 115-120 m2 alapterületű 4-5m magas falakkal. a kőműves aki felmérte a házat nagyon erősködik hogy ezt még most kéne elkezdeni, bár nekem aggályaim vannak mivel az idő már kezd nagyon zorddá válni.

Ebben kérem a véleményeteket


2011. nov. 19. 20:37
 1/7 anonim ***** válasza:
most is lehet nyugodtan csinálni. A lényeg, hogy ne essen az eső vagy a hó.
2011. nov. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kivitelező vagyok. Ne engedd elkezdeni, a ragasztó +5 fok alatt nem köt meg! Ideális április-május és szeptember-október között megcsinálni. Persze hogy erősködik a vállalkozótárs, mert minden munkát meg kell fogni, de garanciát biztos nem vállalna rá!
2011. nov. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Akkor célszerű végezni ha megszűnnek a fagyok azaz tavasztól őszig.Az a probléma hogy némi vizet juttatsz a szerkezetbe építés közbe ami ha megfagy tönkre teszi a tapasz-glettelést nemes vakolatot.Ha mindenképpen csinálni kell azt javaslom a tapaszolás, nemes vakolás 9-10 óra körül amikor legalább +5 fokos a külső hőmérséklet kezdődjön és mielőbb fejeződjön be.
2011. nov. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Van némi fogalmam nekem is ilyen témában és abszolút egyetértek a második hozzászólóval!


(gipszkarton szerelő vállalkozó)

2011. nov. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi kommenteket, még annyit elfelejtettem hozzátenni hogy csak a gipszkartonokat akarja föltenni a szinezés az marad tavaszra
2011. nov. 19. 22:10
 6/7 A kérdező kommentje:
ellnézést nem gipszkartonokat hanem a hungarocellapokat
2011. nov. 19. 22:11
 7/7 anonim ***** válasza:

Másodiknak jó a meglátása, osztom. De, szerintem azt meg lehet csinálni, hogy a felragasztott hőszigetelőt lehúzod hálóval és ragasztóval, majd tavasszal színezel. De azt is úgy, hogy a meglévő most felvitt ragasztó felületet áthúzod újra. Amit felhasználsz plusz ragasztóanyagot azt már most a fűtésen behozod szerinte.

Ami még fontos: fagypont felett!! Ami meg van engedve a ragasztónak!

2011. nov. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!