Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemes megvenni...

Szerintetek érdemes megvenni egy 7 éves könnyűszerkezetes ikerházat?

Figyelt kérdés

Jelenleg panelban lakunk ami 68 nm, a ház 81 nm, gyönyörű kerttel. Az ára most nagyon kedvező,szinte panel ár. A kérdés azért merült fel mert 3 pici babánk van és elég sírósak, ez meg egy ikerház..nem akarunk azon stresszelni, hogy ne legyünk hangosak.Milyen az áthallás? Hány év a garancia egy ilyen házra? Vagy érdemesebb inkább hitelbe ugrani és téglát venni?

Minden választ köszönök!


2011. nov. 20. 15:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Erre a kérdésre azért nem tudok egyértelmű választ adni, mert könnyűszerkezetes ház és ház között is lehet óriási különbség kivitel szerint.

Én pontosan 10 éve gondolkoztam egy ilyen könnyűszerkezetes, panel árú házon. De mikor közelebbről is szemügyre vettem sikítva menekültem belőle és végül is vettem egy lakótelepi panelt. (Na jó, nem csak a ház miatt, hanem az tényleg helyileg is irtó messze volt mindentől.)

El kell menni, meg kell nézni! Vagy ha ti nem tudjátok megállapítani, szakemberhez kell fordulni. Ha jól meg van csinálva a szigetelés, akkor áthallatszás szempontjából nem rosszabb a panelnál, sőt.

Garanciát esetleg a mostani tulajtól kéne megkérdezni, hogy van-e még a házra és ha igen kihez kell fordulni ez ügyben.

2011. nov. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem tudtok becsöngetni a szomszédhoz, és megkérdezni, mennyire hallatszik át? Nekem ez olyan egyszerű megoldásnak tűnik, de lehet, hogy van valami hátránya, ami miatt nem oldható meg.
2011. nov. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem elég jó a hangszigetelés aközös falon ,még szigetelhetitekitek.Nem olyan nagy manőver.Főleg mint kölcsönbe ugrálás.

Egyébként nézessétek meg valami ismerős szakemberrel is aki ért hozzá mielőtt kifizetnétek,mert sok a csapnivalóan kivitelezett ilyen ház mindamellett ,hogy vannak nagyon jók és tartósak is.Sok hiba lehet, amire csak bennelakva derül fény.

2011. nov. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kedves válaszolók! Nagyon köszönöm a gyors válaszokat! A helyzet az,hogy a hely ahol van a ház, nagyon jó környék és szeretnénk ott lakni. Tehát ez vonzó. A szomszédhoz becsöngetés jó ötlet, csak sajnos itt a szomszédnéni az eladó anyósa..szóval nem mondana rosszat a házról, mert a gyerekeinek sürgős az eladás, végtörlesztenek...Egyébként festőművész. Ez csak azért érdekes,mert az alkotáshoz talán szereti a csendet??!!A szigetelést mivel lehet megoldani? Tudom,hogy béna kérdés, de megbocsátható egy nőnek?:-))
2011. nov. 21. 07:44
 5/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk egy réteg kőzetgyapot és rá gipszkarton. De én sem vagyok szekértője a hangszigetelés témának.
2011. nov. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 gomzoli ***** válasza:
Vagy mégjobb (mivel tömör) a hungarocell (EPS) kb. 10 cm vastagságban, és arra a gipszkartonburkolat.
2011. nov. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Jól hangzik! Nagyon köszönöm az ötleteket!
2011. nov. 30. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!