Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha a közös költség befizetések...

Ha a közös költség befizetésekor többlet keletkezik az visszajár az albérlőnek? FONTOS! Többi lent!

Figyelt kérdés
Tehát. Minden hónapban rendszeresen oda adjuk a közös költséget a lakás tulajának. Most jött egy levél október hónapig bezárólag végelszámolás. Túlfizettünk 31000 Ft-al a tervezett közös költséget. Kérdésem az lenne, hogy az a pénz nekünk jár vissza? A tulaj szó nélkül kikérheti a közös képviselőtől és zsebre vághatja anélkül, hogy szólna nekünk? Mert hát annyi hiányzik a lakbérhez....Segítsetek!
2011. nov. 22. 12:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem szokott visszajárni, hanem általában a jövő éviből vonják le.
2011. nov. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem beszélj a közös képviselővel, hogy legközelebb kevesebbet fizettek be, amíg megint nullára nem jön ki az egyenleg. A tulaj is menjen, beszéljen vele, ha nem érti és problémázik. (A levélről meg csinálj magadnak másolatot, és tedd el.)
2011. nov. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nah megnéztem a levelet jobban, azt írja a közös k. hogy jóváírják. Magyarán akkor kevesebbet kellene fizetnünk vagy addig nem fizetni amíg le nem jár? Itt nem a közös kép. van a baj, hanem a tulajjal, mert szerintem nekünk nem mondja meg, hogy túl fizettük, Ő meg közben levajazza, hogy addig kevesebbett kell fizetni vagy addig semmit, de tőlünk meg ugyan úgy kéri majd a 10ezret!
2011. nov. 22. 12:52
 4/9 anonim ***** válasza:
A jóváírás akkor most a tulaj számlájára visszautalást jelent? Mindenképpen a k.képviselővel beszélj, és kérj tőle valami papírt arról, hogy valóban utalta. Ezt már lobogtathatod a tulajnak, és egyszerűen annyival kevesebb pénzt adj neki. Esetleg előtte csak szólj a tulajnak erről a dologról, és ha problémázik, akkor lehet előhúzni a papírjaidat.
2011. nov. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Bár azt is jó lenne tudni, mióta van túlfizetés, nem az előző bérlő fizetett-e túl.

(12:52 voltam.)

2011. nov. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tavaly december óta lakunk itt...ez év októberéig van elszámolva a közös költség. Tehát a jóváírás akkor msto mit jelent? Azt hogy kp.-ban kifizetik vagy hogy annyival kevesebbet kell fizetni amíg le nem jár a túlfizetés összege?
2011. nov. 22. 13:19
 7/9 anonim ***** válasza:

"(12:52 voltam.)"

Bocs, 13:01 voltam. :D


Amúgy ezeket mind a k.képviselőtől kellene megkérdezni. :)

2011. nov. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk miden év februárjában a lakógyűlésen állapítják meg-egy hónapra visszamenőleg is-a közös költséget.

Erről jegyzőkönyvnek kell készülnie,és minden lakó megkapja,hogy mennyi a fizetnivaló.


Mivel én"jó"főbérlő vagyok,ezt közlöm az albérlővel.

Nálunk fillérre pontos elszámolás van,így megbízunk egymásban...már több,mint 4 éve,nem b@sszuk át egymást.

Megkértem a bérlőket,évi 4! órát szánjanak rá,menjenek be a lakógyűlésre,így kicsit ők is "képben" vannak.


Sajna nem mindenki gondolkodik így.

2011. nov. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nálunk úgy van, hogy a tulajt mindenről értesítik a bérlő meg kapja be a hátukat.
2011. nov. 22. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!