Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Felrobbanhat, ha szeneskazán...

Felrobbanhat, ha szeneskazán + gázkazán megy egyszerre? Többi lent.

Figyelt kérdés
Az apám mostanában egyszerre müködteti a szenes illetve a gázkazánt. Legutobb már 120 fokon volt a viz, mikor észrevettük,elalszik részegen és ugy felejti. Felrobbanhat? Félek töle h egyszer éjszaka ugy hagyja aztán nekünk annyi.
2011. nov. 22. 19:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Tilos együtt működtetni a kettőt!
2011. nov. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor jol tudtam, de ezt nem lehet megmagyarázni neki!!! Azzal magyarázza h jobban melegit, valoban meleg van,de milyen áron.. Ordit ha probálom neki mondani h kapcsolja ki! én vagyok a hülye.
2011. nov. 22. 20:13
 3/9 anonim ***** válasza:
Jobban melegít xD ez jó, és végül is igaz is. Életveszélyes együtt működtetni a kettőt, nem véletlenül van ott egy csap, amit ki kell nyitni vagy zárni attól függően, hogy melyik kazán megy. A 120 fok az embertelen sok, normális helyen 80-90 foknál lefojtják. Gondolom faterodat nem melegíti fel eléggé az alkohol, ezért akar meleget. Ne hagyjátok rá!
2011. nov. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem hagyom rá,mert nem szeretnék bajt,de képtelenség vele emberi modon beszélni,semmit nem ért meg. Azt hiszi ő a legokosabb és mindenki hülye. Tanácstalan vagyok,mert ha nem vagyok itthon vagy éjszaka van ő bármikor bekapcsolhatja mindkettöt. Az idös nagyszüleim nem örködhetnek folyton.
2011. nov. 22. 20:28
 5/9 anonim ***** válasza:
A vegyes tüzelésű kazánt(szenes kazán) vonjátok ki a forgalomból, mert az a veszélyesebb a kettő közül, az szokott úgy felrobbanni, hogy emberek halnak meg tőle. Én még ilyet nem is hallottam, hogy valaki egyszerre akarta volna üzemeltetni a kettőt. Az hogy ez pénzkidobás csak másodlagos dolog, ami számít az az, hogy ez elmebetegség és könnyedén történhet tragédia. Nem hiszem el, hogy nem lehet elég meleget csinálni 1 kazánnal, mert ilyen a világon nincs. Ebben az ügyben lépni kell, mert ez nem a vicc kategória. Ha nem is haltok meg a robbanásban, de a házban biztosan károkat okoz, meg eleve maga a kazán is tönkre megy. De ha ezt nem érti meg faterod, akkor kezeltetni kell, és nem szabad ezt ráhagyni mert ember életekkel játszik.
2011. nov. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Megnyugodni nem nyugodtam meg tőle, de legalább tudom mivel járhat. Sajnos ő az a fajta alkoholista aki saját magán kivül senki másra nem hallgat,makacs, akaratos az van amit ő akar.. Orvos közelébe nem megy,ha baja van akkor se, tehát a kezeltetése sem lenne egyszerü dolog. Félek töle h nagyon nagy bajt fog csinálni és ez az életünkbe is kerülhet.
2011. nov. 22. 20:56
 7/9 anonim ***** válasza:

Most nem azért, hogy kukacoskodjak, de neked mi a végzettséged? És mi apádé?


Milyen rendszeretek van? Ha jól értelmezem akkor apád amikor hazamegy megrakja a szeneskazánt..Attól hamar meleg van és felmelegszenek a radiátorok. Utána elalszik a tv előtt és leégne a szén és kihűlne a lakás. De mivel van gázgazán így éjszaka is meleg van.


A gázkazán gondolom nem olyan primitív hogy neked kell ki be kapcsolgatni, tehát biztos van valami hőfokszabályzója. Másrész van benne csőtermosztát ami elzárja a gázt ha elérte pl a 80 fokot és begyújt ha visszaesett kb 40 re .

Amúgy mit felejt úgy apád??? a gázt bekapcsolva mert ha jó az amit leírtam akkor az nem tud tűlfűteni. A szenet???? azzal meg mit tud csinálni ha még nem égett le?


Szóval ilyen szinten nem fűt egyszerre a 2 kazán. A fűtővíz túlzott felmelegedése a szeneskazánnak köszönhető elsődlegesen, de annak meg semmi köze a 2 együtt üzemeléséhez.

Ez így egy jól kivitelezett rendszer abban az esetben ha van biztonsági szelep és megfelelő méretű tágulási tartály.


Szóval ne aggódj millióan üzemeltetik így aki kényelmet szeretne mégis spórolni akar a drága gáz helyett.


Az előző válaszolók meg mg soha nem láttak valószínű ilyet és nem hallottak arról hogy vegyes üzem.


Így nincs félnivalód ha apád nem 2 vödör szenet rak a kazánba akkor nem fog felforrni víz benne.

2011. nov. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ugy egyszerre h megy szenes kazán,megy bele a fa,fűt, és bekapcsolja a gázt is, szval nem zárja el a csapot amit elkéne, igy egyszerre füt a kettövel, ha kihuzom a gázkazánt a konnektorbol akkor nem füt,kikapcsol. ÉN nem értek hozzá,de azt tudom h tul melegszik volt már 100 fokon felül a viz, és csak ugy morajlott az összes radiátor meg iszonyat meleg volt.
2011. nov. 23. 16:45
 9/9 anonim ***** válasza:

A két kazán eleve nem lehet bekötve egy kéménybe. Csak külön. Azaz ha vegyes megy akkor az csatlakozhat a kéményre, ha gáz akkor annak az égéstermék elvezetője lehet a kéménybe csatlakoztatva.

A gázkazán ha a kimenő hőfok elér egy bizonyos hőfokot le kell, hogy kapcsolja a lángot. Ha túl hevül akkor végleg leáll és általában kézzel hibatörlés és újra indulás kell.

Összefoglalva: Ha az igaz amit a kérdező írt akkor:

1 fater megbuherálta a kéményt, két csatlakozási pont van rajta

2 nem választja le a két hőforrást a rendszerről,

3 esetleg a gázkazán reteszeit megpiszkálta.


Maximum közveszély okozás kísérletér lehet felelősségre vonni. Mivel alkesz ez "maximális enyhítő körülmény".

2011. nov. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!