Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ingatlanos vételi szándéknyila...

Ingatlanos vételi szándéknyilatkozatot akar aláíratni velem és letétet kér, de az ingatlan tulajdoni lapját még nem láttam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A kinézett ingatlant meg szeretném vásárolni, a tulaj állítása szerint az ingatlan az övé és nincs rajta teher. Az ingatlanos közölte hogy szóbeli ajánlattételt és megegyezést követően vételi szándéknyilatkozatot szokás aláírni, plusz 100000 Ft-ot letétbe rakni az ingatlanirodánál, ami arra jó hogy ezután már nem hirdetik tovább az ingatlant, ám a pénzt csak akkor adják vissza ha a tulaj hibájából nem jön létre az adásvétel. Én viszont még a tulajdonlapot sem láttam, így fogalmam sincs hogy mibe megyek bele. Ha mégis van rajta teher, vagy kiderül hogy mégsem a tulaj nevén van akkor elvesztettem a letétet. Mit tegyek ilyenkor? Kinek a feladata bizonyítani hogy az ingatlan forgalomképes és tiszta?
2011. nov. 24. 08:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Vagy a tulaj vagy a közvetítő mutassa be a tulajdoni lapot. Addig semmiképpen ne fizess egyetlen fillért sem.
2011. nov. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Írjátok bele a vételi ajánlatba, hogy csak akkor érvényes, ha az ingatlan tehermentes és a tulajdonjog tisztázott. Így te is le vagy védve. Ez ellen nekik sem lehet kifogásuk.
2011. nov. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Előbb lásd a tulajdoni laőpot, addig ne írj alá semmit. Egyébként ez a szándéknyilatkozat valóban egy élő dolog közvetítőknél.
2011. nov. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, holnap megyek és kikérem a tulajdoni lapot.
2011. nov. 24. 12:38
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül kell kikérned a tulajdoni lapot. Ha csak betekintést kérsz a tulajdoni lapba az ingyen van, a kikéréssel ellentétben.
2011. nov. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ma voltam a földhivatalban és ingyen megmutatták, szerencsére tiszta, nincs rajta teher.
2011. nov. 25. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!