Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Zúg a cirkó, mi a baj? (Semia...

Zúg a cirkó, mi a baj? (Semia C24)

Figyelt kérdés

Saunier Duval Semia C24 cirkó hangosan zúg, mikor megnyitjuk a meleg vizet.

Itt egy felvétel, ezen hallatszik, hogy hogyan. A közepén elzártam a vizet, úgy jobban hallani:


[link]


Van házilag is elvégezhető megoldás erre vagy szerelőt hívjak?


2011. nov. 24. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Az én kazánomnak a váltószelepe ad hasonló hangot minden induláskor és leálláskor, de csak 4-5 másodpercig.

Ez nekem mechanikus zajnak tűnik, több minden lehet, ami mozog, forog a kazánban. Ventilátor, vagy szivattyú is.

Fűtés üzemmódnál nem csinálja ezt, csak melegvíznél? Mert akkor az előbbi kilőve.

2011. nov. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem is szivattyúnak tűnik...
2011. nov. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne nevessetek ki!


Nálam hasonló eset volt. Majdnem motort cseréltem mikor véletlenül az utcán járva bekapcsolt a fűtés. Döbbenten halottam a zajt kint az épület előtt. A GÁZÓRA volt. Este azzal a lendülettel szóltam az ügyeletnek és azt hiszem másnap minden teketória nélkül cserélték az órát. Azóta minden jó. A szerelők szerint nem egyedi eset.

Csak ötletnek dobtam fel. Hátha..

2011. nov. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Hátha segítség lesz a többi információ. Nem minden alkalommal zúg, ha megnyitjuk a meleg vizet, de ha elkezdi, akkor aznap (ritkán másnap is) zúg megnyitáskor.

Máskor viszont hetekig sem. Szóval szinte teljesen rendszertelenül.

Azt szabadna tudnom, hogy a fent nevezett problémák esetén van-e házi gyógymód? Hogy tudom meg, hogy tényleg azzal van-e gond? (mit szedek szét) esetleg, ha nem okozhat komoly kárt, csak zúg, akkor úgy hagyhatom-e?

Ja, miközben próbáltam felmérni, hogy hol lehet a hiba, az alján van 2 csap, ha zúgáskor elzárom a jobboldalit, akkor elhallgat. (remélem jól emlékszem, hogy a jobboldali volt) Talán a víz ki(be)jövő (?) cső volt az.

Tippek?


Gázóra kint van, az nem lehet.

2011. nov. 25. 09:31
 5/5 anonim ***** válasza:

Harmadik vagyok:


Nekem is az utcán volt az óra.


A csap az a töltő csap lehet! Azt pedig zárva kell tartanod. Nézd meg mennyi a nyomás a rendszerben. Ha zárt akkor 3 bar-nál nem lehet több!


Leírása e típusnak: [link]

Ezen belül a 13. oldal.

2011. nov. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!