Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Villanybojler vízkőtlenítésére...

Villanybojler vízkőtlenítésére valami gazdaságos embert tudtok?

Figyelt kérdés
szerintem ráférne, bár nem tudom hány éve lett, de kattogott egyszer már, amikor felfűtött, ez meg az jelzi, de eddig a legjobb ajánlat 14.000 ft volt, ami kva sok, 20-30-ért új bojlert veszek.
2011. nov. 28. 14:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
milyen bojler és hány literes?/vill szer/
2011. nov. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Vegyünk alapul egy 120 literes Hajdu bojlert:

A víztelenítéssel, szereléssel eltölt kb. 4 órát, 2000 Ft-jával ez 8000 Ft. Az új anód kb. 1500, egy új fűtőszál 1700, ha új zárófedél kell az megint 1600 Ft, vezeték észlet kb. 300.

Eddig látatlanba 13100-nál tartunk!

2011. nov. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Azt nem nagyon szeretik vállalni, mert sohasem tudni, mibe nyúl az ember.

De ha van egy kis műszaki érzéked, magad is megoldod :)

2011. nov. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Az első vagyok: jól beszél a másdik. Egy uj l2o literes Hajdu 40 rugó felett van ezt ne felejtsd el..... 2o-3o-é gagyit kapsz csak, ha kapsz...
2011. nov. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Jobban jársz ha magadnak csinálod. Neten elég sok leírást lehet találni hogyan kell egy bojlert kitakarítani és miből mit kell venned hozzá mert ugye vannak dolgok amik cserére szorulnak, és egy kis műszaki érzékkel te is megoldhatod. Előző nap este amikor végeztetek a fürdéssel fogod kikötöd áramról le engeded a vizet és másnap szét szereled kitakarítod beszereled az új dolgokat mindent vissza teszel oda ahonnan kiszerelted vissza engeded a vizet bekapcsolod 22-3 óra után a víz felmelegszik örülsz, és kevesebb lesz a számla egy darabig.
2011. nov. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ha nem értesz hozzá, NE állj neki!

A villany, meg nem játék!!!


Egy szakember.

2011. nov. 29. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ne hallgass a 6-ra!


Csináld meg nyugodtan!


Aztán majd én megjavítom!

:D


Egy másik szakember.

2011. nov. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Junior, 50-80 literes max, elég kicsinek tűnik.

tehát nem csak drága, de 4 óráig ott a szakember?

egyébként egyszer kattogot, azóta sem és előtte sem...

2011. nov. 29. 08:50
 9/16 anonim ***** válasza:

Bírom ezt a "villany nem játék" dumát. És igaz is. De hasonlítsuk már össze, hogy kit csapott meg többször az áram: a laikusokat, vagy a villanyszerelőket? :D

Nyilván az ember kikapcsol mindenféle villanyt, mielőtt hozzákezd bárminek is. Kivéve a villanyszerelőket, akik "tudják" hova lehet nyúlni :D

Félretéve a viccet: tényleg fontos, hogy a villannyal nem szabad játszani. Ugyanakkor ha kellően óvatos az ember, meg tudja oldani egy bojler vízkő mentesítését. Én pl. magamnak megoldom, meg csapot is szerelek, még villanyt is. És negyedannyiba kerül, mint ha szerelőt hívnék. A tapasztalat ráadásul azt mutatja, hogy a szerelők közül sokan olcsósítanak, lopnak, kókányolnak, míg én beleteszem az anyagot, amit vettem, és nem próbálom meg átverni saját magamat.

2011. nov. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"de 4 óráig ott a szakember?"


Leengedi a vizet 1 óra, szétszedi, kitakarítja megint 1 óra, elmegy beszerzi a cserélendő alkatrészeket +1 óra, összerakja, feltölti, kipróbálja máris dél van...

2011. nov. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!