Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nektek mennyire szép a lakásot...

Nektek mennyire szép a lakásotok? Nekünk nagyon csúnya és szégyellem meghívni a barátom.

Figyelt kérdés

Az ismerőseimnél akiknél mostanában voltam olyan szép volt minden mint a lakáskatalógusokban, tökéletes fürdőszoba, tisztaság a konyhában... A barátomnál is minden tökéletes, tisztaság, rend, csillogó járólapok, szép ajtók, bútorok..


Nálunk csúnyák a falak, a csempék, a bútorok, takarítás után szinte rögtön újra jön a penész, a vízkő, hiába takarítok utána is ronda marad a föld, a fürdőszoba, meg pl. a piszkos festett falat nem lehet letakarítani, felújítani nincs pénz.

Próbálunk pár megoldást erre-arra, de pl. a hibák random letakarása csak még feltűnőbbé teszi az egészet.

Még kisebb felújításra sincs pénzünk, így viszont annyira gusztustalan minden :(


2011. nov. 28. 18:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mivel albérletben vagyunk, így még bútorokat se tudunk lecserélni :( Nagyon hamar porosodik minden :(
2011. nov. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Figyu, ha nincs pénz, akkor nincs pénz. Nem lehet mindenkinek olyan a lakása, ami beleillik az Otthon magazin legújabb számába.

Gondolom nem a házat nézné, ha odamenne. Ha rend van, akkor meg úgyis rájön, hogy nem hanyagság miatt olyan a ház, amilyen.

2011. nov. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

Nekünk átlagos. Pénzünk nincs, de azért apróságokat megcsinálunk.


A piszkos festett fal szerintem pont megelőzhető. Egyrészt rendszeresen portalanítani kell, én mondjuk ehhez lusta vagyok, inkább rendszeresen festünk. Lehet kapni sima fehér diszperzitet a tescoban vagy bármelyik barkácsáruházban 2-3 ezer Ft-ért vagy 15 litert. Az elég nagy felületre jó. Egy tisztasági festés két rétegben egy nap alatt megvan (reggel kipakolás, első réteg, két óra száradás után második réteg - gyakorlatilag mire körbeérsz az elsővel, kezdheted a másodikat -, két óra száradás közen takarítás, utána visszapakolás). Egy szoba kifestése körülbelül 1000 Ft, kivéve persze ha hatalmas. Egy igényes családnak szerintem erre jut, ha akarja. Mi a nyáron két vödör festékkel az egész lakást kifestettük, még maradt is.

A penészt, vízkövet gyakoribb takarítással lehet megelőzni. A kád mellé tegyél egy törlőrongyot és aki fürdik, törölgesse le maga után a csempét. Így nem lesz vízköves. Ahol áll a víz, azt is le kell törölni, így nem lesz penész sem. Az ajtót pedig hagyd nyitva, hogy szellőzzön.

A padlócsempéket érdemes egyszer ecettel lekenni, negyedórát rajta hagyni (ha megszáradt, akkor újra kell vizezni!), aztán lesikálni. Így a vízkő eltűnik. A fugákat fog- vagy körömkefével lehet kisikálni.

Utána ugyanezt megcsinálhatod Domestossal vagy hasonló szerrel, csak tovább hagyd rajta a padlón, szintén sikáld fel, meg fogsz döbbenni, milyen szép tiszta lesz: fehér fugák és hasonlók. Ha utána még padlófényezővel is lekened, tökéletes.

A bútoroknak is sokat számít, ha alaposan lemosod és bútorfényezővel bekened őket. Nem muszáj drágát venni, a legolcsóbb is ugyanolyan jó.


Tapasztalatból mondom ezeket, mi a nagymama lakásába költöztünk be, aki tíz éve meghalt, tíz évig a lakás vagy üresen állt, vagy agglegénylakásként funkcionált. Ne tudd meg, milyen állapotokat találtunk... tömény olaj- és dohányszagú tapéta, vastagon álló zsíros por mindenhol, az előző lakó leszedte a szekrény gombját és hamutartónak használta... sírtam, amikor megláttam.

De aztán nekiálltunk és egy év alatt elfogadható állapotokat csináltunk. Nem került túl sokba, nemrég számoltam, kb. 50 ezret költöttünk a lakásra, de ebből pl. kompletten berendeztük a nappalit is. Meg festettünk. Meg takarítószereket vettünk. És ami nem kerül semmibe: a nem létfontosságú, ámde ronda bútorokat szívbaj nélkül kidobtuk.


Az, hogy hogy néz ki a lakásod, rajtad múlik. Tökéletes rendet és tisztaságot te is tudsz tartani. És ha tartasz, akkor a régi bútorok és burkolatok se lesznek annyira csúnyák :)

2011. nov. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ja és még egy: ha valami végképp cserélhetetlen és nem tudsz vele mit kezdeni, akkor tedd fókuszba. Pl. nálunk a fürdőszobában van valami éktelen ronda narancssárga virágos csempe, néhol még matricák is rajta (azokkal nem tudtam mit kezdeni, sehogy nem jönnek le). Kb. ilyen, csak narancssárga: [link]

Na megkértem a barátnőim, hogy ha van valakinek 70-es évek-beli fürdőszobába való akármije, amit nem használ és ami narancssárga, azt adja oda nekem. Így lett egy szappamtartóm (ingyen), és egy doboz, amit feltettem a mosógép tetejére és abban tárolom a mosóport. Vettem narancssárga fürdőszobaszőnyeget, és egy narancssárga törölközőt ráterítettem a mosógépre. Minden egyebet elraktam szem elől. Így most kicsit úgy néz ki a fürdő, mintha direkt lenne retro csempével kirakva, hisz az úgyis divat. DE ehhez az kell, hogy teljesen tiszta legyen a csempe és a fugák is (már ahol egyáltalán vannak...), különben mindenképp igénytelen hatást kelt.

2011. nov. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A festést én is feldobtam már, csak anyum tiltakozik a szétpakolás ellen.

Kb fél éve költöztem haza, kollégista voltam, addig itt nem tudom mi történt, de az 1 éves járólap is annyira csúnya, ha pedig nekiállok sikálni akkor odaáll nézni mintha valami csodát látna, hogy mit takarítom, úgyis koszos lesz.

Tesóm is tök igénytelen nekem pedig nincs időm az ő koszukat takarítani.

Anyum pedig a legrondább fotelt nem akarja kidobni, mert szerinte kényelmes, pedig anélkül a szoba még ki is nézne valahogy.

2011. nov. 28. 19:39
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Jahogy te a gyerek vagy. Akkor nem áll, amit mondtam, mert úgysincs ráhatásod.

Ez esetben annyit tehetsz, hogy a saját szobád rendben tartod. A többi nem tartozik a hatáskörödbe. Ott akár ki is festhetsz, nem kell szétpakolni, veszel egy fóliát (kb. 250 Ft), behúzod a bútorokat a szoba közepére jó tömören, letakarod, aztán indulhat a móka.

2011. nov. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Talán ha egyszer mondanád a mamádnak: Enni is felesleges, úgyis megéhezünk.
2011. nov. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Sajnos saját szobám sincs, az asztalom-ágyam-szekrényem rendben tartom.

Ennél még a koliban is nagyobb tisztaságot tartottunk, anyám viszont mindig mindent jobban tud és mindenbe beleszól.

Ha lesz értelmes munkám elköltözöm, de addig valahogy ki kell itt bírnom.

2011. nov. 28. 20:11
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Átérzem a problémád, az én anyukám is ilyen. Olyan szép házat vettek, hogy csuda, de ő teljesen tönkretette. Az udvaron a dísznövényeket kiirtotta, helyette van málna. Igaz, hogy ronda, de legalább hasznos jeligével (nem értem, miért nem lehetett a málnát a kertbe száműzni, de mindegy). A fürdőjük hihetetlen gyönyörű, sötétzöld csempe, hófehér, 20. század eleji stílusú csapok, szaniterek... és minden vastagon koszos és vízköves. Minden tele van az üres flakonokkal, amit lusták kidobni. Szerencsére én már elköltöztem, de komolyan, a narancssárga retro fürdőmbe jobb bemenni, mint az övékébe, ami pedig baromi drága volt (mondták akik csinálták, hogy csak a csapokért 200 ezret fizettek tíz éve!)


Mindegy, gondolj arra, hogy majd jobb lesz. Mást nem tehetsz..

2011. nov. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez rettentően nehéz ügy.Szerintem ne hívd meg addig,amíg nem lesz annyira komoly a kapcsolatotok,hogy kibírja ezt a megrázkódtatást.De még akkor sem biztos,hogy kibírja.Aki (nem pénz!!!!)rendezett körülmények között él,nem képes elfogadni azt,hogy van olyan,aki igénytelen,urambocsá,trehány.Félő,hogy nem fogja megérteni benne a te kilátástalan helyzetedet.Igyekezz valóban különmenni a szüleidtől,amikor már teheted.(attól még szeretheted őket)
2011. nov. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!