Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyi szént raktok a kazánba...

Mennyi szént raktok a kazánba egy alkalommal, és milyen kalória tartalmút?

Figyelt kérdés

Továbbá az is érdekelne meddig nem "néztek rá". gondolom teljesen lezárjátok a kazánt (alul,felül) mikor elérte a kívánt hőfokot a rendszer. Én egy 30kw os vegyes kazánnal fűtök.

ha rakok rá barnaszénből kb 5-6 kg ot, akkor szűk két óra mulva már kezd csökkeni a viz hőfok 60 alá, így ujra rakni kell rá.


2011. nov. 29. 20:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Gyújts be fölülről! Lesaakolsz alulra bedobsz két kanna szenet (ha poros, akkor nyugodtan locsold meg vízzel, az leköti a port és úgy jobban engedi a levegőt), erre tegyél papírt (én sokszor használtam fáradt olajjal kevert fűrészport), arra tedd a gyújtóst. Begyújtás után adj alul teljes, felül legalább fél levegőt. Így néhány perc után dübörögve fog égni a tűz, kb. 15 perc után vissza vehetsz a levegőből és úgy fél óra múlva már a felső levegőt lezárhatod, alul pedig elég egy negyed nyílás is (de majd kitapasztalod). Ezzel a módszerrel nem füstöl annyira, és kb 5-6 órán keresztül nem is kell ránézni! A vízhőmérsékletet érzed bent is, ha megfogod a csöveket. Ha kezd hűlni rakhatsz rá. Ilyenkor a megmaradt parazsat érdemes az egyik oldalra kotorni, és a másik oldalra bedobni egy kanna szenet, alul kicsit több levegőt adni, aztán ég tovább. Ha van huzatszabályozód, akkor mégjobb...
2011. nov. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerelj vagy szereltess rá huzat szabályzót,tartja a víz hőfokát és vagy 30% kevesebb tűzrevaló fogyik,mert elhúzza az égés idejét.És egyenletes lesz a víz hőmérséklete.(vagy 20 éve használom.)Néhány ismerős látta nálam működni azóta én is szereltem fel néhányuknál,és igen elégedettek vele.
2011. dec. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én már próbáltam alulról, fentről, elzárva és levegővel is tartani a fokot. Így is, úgy is 2 óra. De maradok alul begyújtásnál, nagyobb fokot tudok elérni. Magyar fekete dió szenet használok.
2012. jan. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!